A kismedencei izmokat tartó szövetek gyengülése kellemetlen tünetekkel jár. A hólyagsérv, a végbélsérv, a hüvelyfal-, illetve méhsüllyedés olyan problémák, amelyeket kezelni kell, lehetőség szerint mielőbb. A lézer hatékony, fájdalommentes, vágás- és hormonmentes, valamint hosszan tartó megoldást kínál.
A kollagén a kötőszövetek rugalmasságáért felelős fehérje. Idővel az újratermelődése a szervezetben lelassul, a meglévő kollagén pedig töredezetté válik. A Perfect Laser lézeres kezelésére jelentkező nők közül sokan változókorúak, amikor a fenti folyamat ráadásul fel is gyorsul.
Hogy jön ide a kollagén?
Kötőszövetek alkotják a gát és a hüvely izomzatát is. Ha ezek kollagén hiányában meggyengülnek, a kismedencében lévő fontos szervek, köztük a méh, a húgyhólyag, a végbél, a hüvelybe süllyedhetnek.
Attól függően, hol a leggyengébb az izomzat, kialakulhat hólyagsérv, végbélsérv. Súlyosabb esetekben a méh akár ki is csúszhat a hüvelyből, amit méh előreesésnek neveznek.
Kinél alakulnak ki a tünetek?
A menopauza vezető ok, ekkor ugyanis az ösztrogén hormon termelődése is csökken, majd megáll, ami a hüvely elvékonyodásához vezet. Az is előfordul, hogy valaki veleszületetten gyengébb kötőszövetekkel rendelkezik, amelyek kevesebb kollagént tartalmaznak.
A szülés, a nehéz fizikai munka vagy sport, valamint a hosszú ideig tartó állás jelentős rizikófaktorok. Hozzájárulhatnak a kismedencei szervek alátámasztásának gyengüléséhez és a különböző sérvek kialakulásához.
Az intő jelek
A kismedencei problémák felismerése a kulcs a megfelelő kezelés megkezdéséhez. A hüvelyfal-süllyedés, hólyagsérv vagy végbélsérv tünetei közé tartozik a teltségérzet, fájdalom szeretkezés közben, kellemetlen érzés álláskor, járáskor, nyomásérzet a hüvelyben.
Hólyagsérv esetén állandó vizelési inger, vizelési nehézségek és vizeletcsepegés is jelentkezhet. Végbélsérv vagy vékonybélsérv esetén állandó székelési inger, székelési nehézségek, elzáródás érzése, valamint csak lefekvéskor enyhülő hátfájás tapasztalható.
Így működik a lézer
A lézersugár felmelegíti a kollagénrostokat a kötőszövetekben, amelyek a hő hatására összehúzódnak. A rostok újraépülnek és továbbiak termelődnek. A hüvelyfal ismét feszes lesz és megvastagszik, a panaszok pedig enyhülnek, sőt, teljesen meg is szűnhetnek.
A legmodernebb lézeres eljárások hatása tartós. Nem járnak vágással, és nem okoznak szövetsérülést. Mivel fájdalommentes a módszer, altatásra sincs szükség. A lézeres kezelés hatékonyságának titka, hogy nemcsak a tüneteket kezeli, hanem a probléma gyökerét szünteti meg. A kötőszöveteket akár 10-15 évvel is megfiatalítja.
A tünetek mielőbbi felismerésével, a kezelés időben történő megkezdésével rövidebb idő alatt jobb eredményeket lehet elérni. Már csak ezért sem érdemes túl türelmesnek lenni és sokáig várni. (X)