A Lőrincz Zsigmond Sípálya közvetlen szomszédságában épülő wellnessközpontnál gőzerővel dolgoznak, hogy a szerződésben előírt határidőig – 2025 október – a létesítményt be tudják fejezni. Az Országos Beruházási Társaság (CNI) azonban akadozik a kifizetésekkel.
A wellnessközpont épületének bonyolult szerkezete 90 százalékban elkészült, a belső munkálatok, valamint a gépészeti szerelések is folyamatban vannak, tájékoztatott Albu István, a fővállalkozó kolozsvári Kész Construcții Románia Kft. ügyvezető igazgatója. Mint elmondta, tavaly augusztustól kezdődően egészen decemberig a CNI-nél kifizetési gondok voltak, viszont ők nem álltak le, hanem folytatták az építkezést, mégpedig úgy, hogy a túlnyomóan környékbeli beszállítóik, alvállalkozóik nem érezték meg az akadozó finanszírozást.
A jelenlegi állás szerint a műszaki tervben előírt munkálatok 50 százalékban elkészültek, viszont a CNI eddig csak a beruházás 30 százalékát fizette ki. Amennyiben pénzhiány miatt nem kell leállniuk, a szerződésben vállalt határidőt tudják tartani, mondta az ügyvezető igazgató.
Emlékeztetett, hogy a műszaki terv alapkoncepcióját meg kellett változtatni, mert a kivitelezési előtanulmányban lefektetett elképzelések műszakilag nem voltak megvalósíthatóak, cölöpözést kellett betervezni. „Jobbító szándékkal változtatást kértünk a medencéket illetően is. Eredetileg 20 méteres volt a legnagyobb medence, mi pedig kértük, módosítsák 25 méteresre, hogy lehessen tanúszásra is használni. Javaslatunkat elfogadták, viszont ez időt igényelt és befolyásolta az összes többi medence pozícióját” – mondta lapunknak Albu István.
Az eredeti tervek szerint a kétszintes létesítményben lesznek úszásra és hidromasszázsra alkalmas medencék felnőttek és gyermekek számára, szabadtéri medencék pihenő és napozófelületekkel, valamint vízi csúszda, szaunák, sókamra, mofetta, római fürdő, bár és kávézó, 110 férőhelyes vendéglő. A központ befogadóképessége 393 személy, és 66 parkolóhellyel rendelkezik majd. A tervezésnél a legmodernebb zöldtechnológiát alkalmazták, az energiatakarékosság érdekében 30 centiméter vastag hőszigeteléssel burkolják a falakat, ugyanakkor az épület teljes tetőfelületére áramtermelő napelemeket telepítenek.