Őszi zenetábor Kommandón

2024. november 6., szerda, Közélet

A kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum „Tiszta Szív” vegyes kórusa Gyerő Katalin zenetanárnő irányításával október 28–31. között egy különleges őszi zenei táborban vett rész Kommandón. A tábornak a Kommandó Camp adott otthont, ahol a diákok nem csupán zenei tudásukat mélyíthették el, de a tartalmas programok során a helyi értékeket is megismerhették.

  • Fotó: Gyerő Katalin
    Fotó: Gyerő Katalin

A 23 tagú kórus háromnapos tábori programjában a zenei felkészülés mellett többek között szerepelt a helyi múzeum meglátogatása, ahol Szabó Mária helytörténész tartott előadást Kommandó múltjáról és ipartörténetéről, felkeresték az 1936-os faipari munkássztrájk emléktábláját, Éltes Barna művész Favágó című szobrát, valamint Kövér György gidófalvi szobrásznövendék alkotását, Horn Dávid (1842–1916) felvidéki zsidó származású vállalkozó, Kommandó alapítójának mellszobrát, melyet idén állítottak, a falu fennállásának 135. évfordulóján.

A kórus tagjai szabadidejükben Dávid Simon vezetésével túrázásra is szakítottak időt a színpompás őszi erdők ölelésében, ahol a lombhullató fákkal vegyes fenyvesek színkavalkádjának inspiráló látványa újabb erőt adott a próbákhoz és a közös énekléshez.

Gyerő Katalin zenetanárnő lapunknak elmondta, hogy a tábor nemcsak a zenei készségek fejlesztését szolgálta, hanem az egységet, az egymás iránti bizalmat is erősítette, ugyanakkor a közös élmények erősebbé, összetartóbbá kovácsolták a kórus tagjait. Mint mondta: „A résztvevők visszajelzéseiből kiderült, hasznosnak tartották az együtt eltöltött három napot, örök emlékként őrizik a kommandói élményeket.”

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1510
szavazógép
2024-11-06: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Családias hangulatú gyermekprogramok a Turul Irodánál

Péntekig még jelentkezhetnek a 7–14 éves gyerekek a Turul Iroda sepsiszentgyörgyi ingyenes gyermekfoglalkozásaira, melyek célja, hogy segítsék a fiatalok készségeinek fejlődését, bekapcsolják őket a közösségi életbe, pozitív élményeket illetve hasznos elfoglaltságot nyújtsanak számukra.
2024-11-07: Történelmünk - :

A kegyeletápolás kezdetei, a barcaföldvári fogolytábor, 1.

80 éve kezdődtek meg a fogolytáborokba való elhurcolások Romániában, 25. alkalommal tartottak megemlékezést az egykori barcaföldvári fogolytábor utolsó tömegsírján állított emlékműnél november 4-én, a nemzeti gyásznapon. Az emlékműállítást hidvégi szolgálatának idején kiharcoló, immár uzoni református lelkipásztor, Ungvári Barna András tömören visszatekintett a „megtett útra”, az emlékműállítás kálváriájára. A történet sokkal teljesebb változata olvasható a Benkő Levente és Papp Annamária szerkesztésében, a Polis Könyvkiadó és a Historikus Egyesület gondozásában nemrég megjelent Fogság, zaklatás, emlékezés – A „málenkij robot” és az elhurcolások változatai a Kárpát-medencében 1944–1953 című kötetben, mely a kalotaszegi Magyarvistán 2022. október 13–16-a között lezajlott történészkonferencia előadásait tartalmazza. Történelmünk rovatunkban ebből a könyvből közöljük Ungvári Barna András A kegyeletápolás kezdetei, a barcaföldvári fogolytábor című anyagát, folytatásokban.