Egy olasz földrajzkönyvben levő térképről lefelejtették Magyarországot: az ebben megjelent ábra szerint Ausztriával, Szlovéniával, Horvátországgal és Szerbiával nem Magyarország, hanem Románia határos. A hibát egy kilencéves gyerek vette észre. A könyv az innovatív Noi Supereroi 2030 nevet viselő tankönyvcsalád egyik darabja. Mivel nevében a 2030-as évszám szerepel, lehetséges, arra számítottak a szerzők, hogy addigra megvalósul a Magyarország nélküli Európa.
Ezzel egy csapásra egy sereg probléma is megoldódna Kelet-Közép-Európában. Legutóbb a magyar parlamentben egy ellenzéki képviselő azt állította, hogy a román gazdaság elhúzott a magyar mellett. Erre Orbán Viktor azt válaszolta, hogy aki ezt hiszi, az nyugodtan költözzön oda. Namármost, ha 2030-ig Románia része lesz Magyarország, ahogy az a térképen látszik, akkor senkinek nem kell Romániába költöznie, hiszen egyből ideát találja magát.
Úgy néz ki, az elégedetlenkedőktől a mindenkori miniszterelnökök szabadulni akarnak, mert 18 évvel ezelőtt, mikor a szovákiai viszonyokkal szembesítették Gyurcsány Ferencet, akkor ő azt mondta: „Lehet Szlovákiával példálózni… El lehet menni Magyarországról…”
Sajnos valószínű, nem mentek elegen oda, mert a szlovákiai magyarok oda jutottak, hogy még parlamenti képviseletük sincs, pedig aki szót fogadott a miniszterelnöknek, az tán segíthette volna bejutásukat.
Mi is szívesen látjuk a hozzánk költözni vágyókat, miután tőlünk elég sokan mentek el Magyarországra a 90-es években. Bár ők, ha visszajönnének! És akkor remélhetőleg a vissza-, és ideköltözöttek az RMDSZ-re szavaznának, így biztosan lenne parlamenti képviseletünk, és akkora erőt mutathatnánk, hogy tán a kormánykoalícióba is bevennének. Ezzel meg lehetne akadályozni a magyar megyék felszámolását is, sőt, ha elég sokan költöznének Erdélybe, úgy más megyéket is el (vagy vissza) lehetne magyarosítani.
Mivel az ominózus térkép, úgy tűnik, 2030-ra lesz aktuális, lehetséges, hogy az a magyar kormány fenyegetésére szolgál annak cselekedeteiért, a térkép újrarajzolásában pedig benne van a NATO és az Európai Parlament (Brüsszel) keze is. A Politico uniós hír- és pletykaportál ugyanis közzétett egy elemzést arról, hogy Magyarország tovább „flörtöl” Oroszországgal, miután október végén a magyar hivatalosságok visszautasították részvételüket egy olyan budapesti összejövetelen, amelyen a NATO-tagországok nagykövetei és katonai tanácsadói vettek részt, hogy tárgyaljanak arról: Budapestnek egyre erősebb kapcsolatai vannak Oroszországgal és Kínával is.
Ráadásul Orbán Viktor egy olyan országot vezet, amely 25 éve NATO-tag, és most a gazdasági semlegesség fogalmáról beszél, beleértve „a hagyományos nyugati elköteleződés megváltozását”. No de most, mivel az Egyesült Államokban vezetőváltás lesz, abban reménykedhet, hogy rövid úton hazarendelik a magyar kormányt erősen bíráló (és magyar részről szintén sokat bírált) David Pressman nagykövetet, aki Orbán szerint állandó nyomást gyakorolt rájuk.
Azzal is vádolják a magyar miniszterelnököt, hogy a „független” diplomáciára hivatkozva gyakran aláaknázza az Európai Unió és a NATO erőfeszítéseit.
A bírálók azon is sopánkodtak egyet, hogy nincs semmilyen mechanizmus, ami által ki lehetne rúgni Magyarországot a NATO-ból, amelyik a világ legnagyobb védelmi szövetsége, és a legkényesebb katonai titkok tudója.
Ráadásul egy nappal a budapesti tanácskozás után Szijjártó Péter elment Fehéroszország fővárosába, Minszkbe, ahol találkozott az orosz külügyminiszterrel, Szergej Lavrovval. (Biztosan azért, hogy NATO-titkokat áruljon el.)
A magyar kormány attól sem riad vissza, hogy elveszít húszmilliárd eurót, amit az uniótól kellene kapnia, pedig a gazdaság nem teljesít valami fényesen, és igen nagy szükség lenne rá. Nem baj, adnak kölcsönt a kínaiak. (Sajnos azt vissza is kell adni, kamatostól.)
Ezek után nem csoda, ha valamiképpen rá akarnak ijeszteni a magyarokra. Például ezzel a földrajzkönyvvel is, mivel az emberek egy (nagy) része állandóan a Fideszre szavaz, ezt úgy lehetne megakadályozni, ha egyszerűen megszüntetnék Magyarországot, például úgy, hogy Romániához csatolnák. De lehetne belőle adni Szlovákiának és ha győz, Ukrajnának is.
Csoda-e ha a hír román olvasói szerint a könyv a jövő tankönyve, és a térkép jövőbe tekintő. Európa jövőjét, úgy néz ki, Magyarország nélkül képzelik el. (Lehet, hogy ez fordítva is igaz?)
Fotó: Noi Supereroi 2030