A nap fotója

2025. március 11., kedd, Szabadidő
  • Tavaszi zsongás. Albert Levente felvétele
    Tavaszi zsongás. Albert Levente felvétele
Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Mi a véleménye a Bolojan-kormány megbuktatásáról?







eredmények
szavazatok száma 1750
szavazógép
2025-03-11: Szabadidő - :

Mit süssünk ma? (Égetett krém)

Hozzávalók: 1 liter tej, 7 tojás, 10 evőkanál cukor, 1 tasak vaníliás cukor.
2025-03-11: Gazdakör - Incze Péter:

Szarvasmarha-tenyésztés az anyaországban (Szomszédolás)

A magyar szarvasmarha-tenyésztés az elmúlt évtizedekben jelentős átalakuláson ment keresztül, amiben meghatározó szerepet játszott a holstein-fríz fajta, illetve a húshasznú fajták térnyerése. A napokban ismét vidékünkön járt dr. Wagenhoffer Zsombor, a Magyar Állattenyésztők Szövetségének ügyvezető igazgatója, a Magyar Állattenyésztők Lapjának főszerkesztője, az Állatorvostudományi Egyetem Állattenyésztési Intézetének vezetője, címzetes egyetemi tanár, akivel a magyar szarvasmarha-tenyésztés múltjáról és jelenéről, a tenyésztési stratégia változásáról beszélgettünk.