,,Ha muszáj, akkor szívesen" — így válaszolt Baka Mátyás arra a kérdésre, egyetértene-e a két háromszéki területi RMDSZ-szervezet egyesítésével. Markó Béla RMDSZ-elnök már bejelentette, az április 25-i kongresszuson döntés születik erről a kérdésről, és a többség várhatóan a területi szervezetek felszámolása mellett szavaz, erős, megyei szervezetekben látja a jövőt.
Albert Álmos alsó-háromszéki elnök ezt a véleményt osztja, ám mostanáig tiltakoztak az összevonás ellen a felső-háromszékiek. Jelenleg is jobbnak tartják a kétpilléres felállást, ám ha változtat a többség, akkor újra kell szervezni a megyei testületet, meg kell őrizni a jelenlegi gyakorlatot, folyamatos egyeztetésre, vitákra, tárgyalásra lesz szükség — véli Baka Mátyás. Albert Álmos szerint változás esetén a széki szervezeteket kell megerősíteni.
A két területi szervezet egyesítésének lehetőségét Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere vetette fel tavaly ősszel. Akkor azt javasolta, a megyei RMDSZ elnökségét bízzák a megyei önkormányzat első emberére, Tamás Sándorra.
Jelenleg három megyében működnek területi RMDSZ-szervezetek: Máramarosban és Háromszéken kettő, Hargita megyében pedig három.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.