JégkorongOvecskin újabb rekordja

2026. április 2., csütörtök, Sport

Alekszandr Ovecskin, a Washington Capitals elnyűhetetlen orosz csatára a huszadik idényében lépte át a 30 gólos határt az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL). A 40 éves kiválóság a vendég Philadelphia Flyers ellen 6–4-re megnyert keddi összecsapáson duplázott, és szerezte meg a jubileumi, NHL-rekordot jelentő találatát.

  • Fotó: Facebook / Washington Capitals
    Fotó: Facebook / Washington Capitals

A liga honlapja kiemelte: Ovecskin a negyedik jégkorongozó, aki ilyen idősen harminc gólig jut el egy szezonban. Ezt megelőzően Gordie Howe (44 gól, 1968–1969 és 31 találat, 1969–1970), Johnny Bucyk (36 gól, 1975–1976), illetve Teemu Selänne (31 gól, 2010–2011) volt képes hasonló bravúrra. A Washington ásza a mostani kiírásban 75 találkozón jár 31 gólnál – ezzel vezeti a házi listát –, az alapszakaszban már 928-szor volt eredményes, a rájátszásbeli 77 találatával együtt pedig összesen 1005 gólja van a ligában. A rekordot Wayne Gretzky tartja 1016 találattal.

A 2004-ben az amatőrválasztás (draft) első helyén elkelt orosznak ez a 21. szezonja a tengerentúlon, és csak egyszer nem jutott el 30 gólig: a koronavírus-járvány miatt félbeszakadt alapszakaszban 45 meccsen 24-szer talált be. Az örökrangsorban Mike Gartner áll a második helyen, neki 17 olyan idénye volt, amikor elérte a harmincgólos határt. A 40 gólos szezonokat tekintve Ovecskin vezet tizennéggyel, míg az 50 gólos idények rangsorában holtversenyben áll, mivel Gretzky és Mike Bossy szintén kilencszer hozta össze ezt a teljesítményt. A húszgólosak között Ovecskin második (21 évad), ebben a kategóriában Howe az első huszonkettővel.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint hogyan szerepel majd a SuperLigában az egy év után visszatérő Sepsi OSK?










eredmények
szavazatok száma 615
szavazógép
2026-04-02: Sport - Tibodi Ferenc:

Sorozatban második fináléjára készül a Kézdivásárhelyi SE (Női kosárlabda, 1. Liga)

Sorozatban második döntőjére készül a Kézdivásárhelyi SE, amely a tavalyhoz hasonlóan idén is az Alexandria csapatával csatázik a női kosárlabda 1. Liga bajnoki címéért. Az egyik fél két győzelméig tartó párharc első felvonását pénteken 18 órától játsszák a céhes városi Kicsid Gábor Sportcsarnokban.
2026-04-02: Sport - :

Olaszország ismét lemaradt a világbajnokságról (Labdarúgás)

Az európai és az interkontinentális pótselejtezők lezárulta után kialakult a nyári labdarúgó-világbajnokság végleges csoportbeosztása. Az olasz labdarúgó-válogatott sorozatban harmadszor nem vehet részt a világbajnokságon, mivel kedden tizenegyesekkel alulmaradt Bosznia-Hercegovinában. A svéd, a cseh és a török válogatott győzött, így kijutott a most először 48 csapatos tornára, amelyet június 11. és július 19. között Mexikóban, Kanadában és az Egyesült Államokban rendeznek.