SepsiszentgyörgyKettéosztott közüzemek — Váry O. Péter

2009. május 26., kedd, Közélet

Hogy a már jó ideje egyre csak alakuló nagy megyei vízszolgáltatóba a sepsiszentgyörgyi közüzemek minden vagyonát be ne vigye, a szolgáltatócég tulajdonosa, a város önkormányzata a közüzemek kettéosztásáról döntött.

A sepsiszentgyörgyi víz- és csatornázási szolgáltatást az elkövetkezőkben az Urban-Locato névre keresztelt kereskedelmi társaság végzi. A cég megosztásáról határozó önkormányzati ülésen az új szolgáltató vezetőjének kinevezése vitát váltott ki. Az RMDSZ-frakció azt szerette volna elérni, hogy a cégvezető nevesítését halasszák el, javaslatukat a testület azonban leszavazta. Miután az MPP-frakció Kulcsár Terza József jogászt, a párt megyei elnökét javasolta a városi vízszolgáltató élére, az RMDSZ-esek szünetet kértek, hosszúra nyúlt tanácskozásuk után azonban ellenjelölt nélkül tértek vissza a terembe — így az MPP jelöltjét bízta meg a testület az új cég vezetésével. Kovács István, az önkormányzat polgári frakciójának vezetője fontosnak tartotta elmondani: örvendetes, hogy végre a különféle vezető tisztségek elosztásánál is érvényesült az algoritmus, és bízik benne, az új cég új vezetője jól fogja végezni munkáját.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 761
szavazógép
2009-05-26: Közélet - x:

Készülnek a felvételire (A nyolcadik osztályosok) — Fekete Réka

Háromszék tizenkilenc középiskolájában 2208 helyet kínálnak a IX. osztályban, ebből 1364-et magyar tagozaton. A napokban minden nyolcadik osztályos tanuló megkapja a felvételi tájékoztató füzetet, amiben közlik a felvételi szabályzatát, időpontját és a szakoknak, osztályoknak megfelelő kódszámot.
2009-05-26: Közélet - x:

Elzárják a vízcsapot a régi adósoknál — Demeter J. Ildikó

Több száz sepsiszentgyörgyi család maradhat víz nélkül a következő hetekben, a városi közüzemek ugyanis a hosszú ideje kifizetetlen számlákra hivatkozva a vízcsapok elzárásával fenyegeti a lakókat.