CSALTAK, DE NAGYON. Románia 2008-ban rekordszámú rendellenességet és csalási gyanút, pontosabban 246 esetet jelentett a csatlakozás előtti pénzalapokkal kapcsolatban. Az Európai Bizottságnak több mint 25 millió eurót kell visszaszereznie, ami az eddigi legnagyobb összeg az európai pénzalapok ezen kategóriájában. Az EU pénzügyi érdekeinek védelmére vonatkozó 2008-as jelentés, melyet az Európai Bizottság július 15-én tett közzé, mintegy 300 oldalban ecseteli az európai alapokkal kapcsolatos rendellenességeket és csalásokat. Románia az első helyet foglalja el a csatlakozás előtti pénzalapok fejezetnél, a SAPARD, ISPA és PHARE programokban. Az új tagországok és jelöltek között Bulgária a második 140 esettel. (Impulzus)
NEKÜNK MAGAS A LEGALACSONYABB. Romániában és Bulgáriában a legalacsonyabb a termékek és a szolgáltatások ára az EU-tagállamok közül az Eurostat adatai szerint. Ugyanakkor az Eurostat egyik, júniusban ismertetett jelentéséből az is kiderül, hogy a bruttó hazai össztermék (GDP) egy főre eső értéke Romániában az EU-átlag 46, Bulgáriában pedig 40 százaléka volt 2008-ban. Romániában az EU-átlag 71 százalékát kell fizetni az élelmiszerekért és az alkoholmentes italokért, 61 százalékát a szeszes italokért és a dohányáruért, 86 százalékát a ruházati cikkekért, 101 százalékát az elektronikai és elektromos háztartási árukért, 84 százalékát a személyszállításért, 62 százalékát pedig a szállodai és éttermi szolgáltatásokért. (Paprika Rádió)
REKORDER KORMÁNYZÓ. A World Records Academy szerint Mugur Isărescu hivatalosan is bekerült a rekordok könyvébe, ugyanis ő az, aki a leghosszabb ideig vezetett egy központi bankot. Isărescu 60 éves, és immár tizenkilenc éve igazgatja Románia pénzügyeit mint a Román Nemzeti Bank elnöke. Nagyon sokan az ország rejtett miniszterelnökeként tartják számon. Mások szerint Isărescu mentette meg Romániát egy Bulgáriához hasonló összeomlástól, ugyanis megnövelte az ország valuta- és aranytartalékait, megfékezte némileg az inflációt, valamint bevezette az új lejt. Munkásságát a Laszcek Balcerowiczéhoz hasonlítják, aki megmentette Lengyelország gazdaságát.
HÁZHOZ JÖN A JOGOSÍTVÁNY. Az autóvezetői jogosítványt és a gépkocsi forgalmi engedélyét a tulajdonos lakcímére küldi futárpostával az illetékes hatóság. A két dokumentum formáját és tartalmát szabályozó egységes európai irányelvek alkalmazása lehetővé teszi, hogy azokat postai futárok szállítsák haza tulajdonosaiknak. A futárszolgálatot a Román Posta biztosítja, mely csütörtökön kezdte meg működését országszerte. (Mediafax)