A Nagyrománia Párton kívül minden parlamenti alakulat támogatná az alkotmánymódosítást 2009 előtt. Abban nincs egyezség, hogy az alkotmánymódosítás nyomán erősebb elnöki rendszer vagy erős parlamenti demokrácia jöjjön létre.
A Demokrata Párt erősebb elnöki rendszer bevezetését támogatja, míg a Nemzeti Liberális Párt, a Szociáldemokrata Párt és az RMDSZ a parlament hatáskörének kiterjesztése mellett teszi le a garast. Stolojan és pártja azt szeretné, ha csökkenne a jelenleg kétkamarás román parlament létszáma, vagy egy kamarássá alakulna át. A legvitatottabb kérdések egyike, hogy milyen esetekben oszlatható fel a parlament, és írhatóak ki újabb választások, továbbá ki a legfőbb döntéshozó külpolitikai és védelmi ügyekben. Az alkotmánymódosításhoz kétharmados többségre van szükség, ami a jelenlegi parlamenti viszonyok közepette kevésbé valószínű.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.