Hírsaláta

2010. január 20., szerda, Belföld

NEGYVENKÉT ÉVE SZŰNT MEG A SZÉKELY AUTONÓMIA. 1952-ben született meg az az alkotmány Romániában, amely — bár csak névlegesen — lehetővé tette a Székelyföld autonómiáját. Az autonóm tartomány 42 éve, 1968-ban szűnt meg. (Krónika)

KORRUPT ÉS GYENGE A FELSŐOKTATÁS. Andrei Marga volt oktatási miniszter úgy véli, hogy az ország felsőoktatási rendszere jelenleg Európában a legkorruptabb, és az utóbbi évek dilettáns döntéseinek következtében a legkevesebb esélye van a változásra. Marga szerint az oktatási törvény valóságos katasztrófa, ugyanis paradox módon, két oktatási módszert, az ázsiait és az északit próbálja kombinálni, ami zsúfolt és nem hatékony iskolai tantervet eredményez. Az oktatási rendszer hiányosságai a szakmai színvonal csökkenéséhez fognak vezetni — figyelmeztet a volt miniszter. (Impulzus)

MÁRCIUSTÓL MINDEN DRÁGUL. Cseke Attila, a kormány RMDSZ-es egészségügy-miniszterének nevéhez fűződő újabb bűnadó következményeit az élelmiszer-ipari munkáltatók szövetsége szerint leginkább a fogyasztók fogják megszenvedni, ugyanis bevezetése után a friss gyümölcsön, zöldségeken és a palackozott vízen kívül minden élelem ára emelkedni fog. (Capital.ro)

BANKRABLÁS GALACON. Ismeretlen fegyveres hétfő délután kirabolta a Bancpost egy galaci fiókját: megfenyegette a pénztárnál dolgozó nőt, és elvitt körülbelül nyolcezer lejt meg kétezer eurót. A Galac megyei rendőrparancsnokság szóvivője szerint a bűntettet a férfi két perc alatt hajtotta végre, amikor a bankban csak a négy alkalmazott tartózkodott. A megfenyegetett alkalmazott odaadta a széf kulcsát a rablónak, aki azt maga nyitotta ki. Miután elvette a pénzt, gyorsan eltűnt a környékbeli tömbházak között. A szóvivő szerint a bankfióknak nem volt biztonsági őre, biztonsági rendszereit egy őrző-védő cég követi figyelemmel. A rablás után a rendőrség ellenőrző pontokat állított fel a város kijáratainál. (Mediafax)

MEGMOZDULNAK A SZAKSZERVEZETEK. Utcára vonulnak a szakszervezetek jövő héten, azt követelik a kormánytól, hogy hosszabbítsa meg a kényszerszabadságra vonatkozó jogszabály hatályát, különben február elsejétől a munkaadók kénytelenek lesznek mintegy 200 000 alkalmazottat elbocsátani — állítja Bogdan Hossu, az Alfa Kartell elnöke. (Ziare.com)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 764
szavazógép
2010-01-20: Közélet - x:

Miért is veszített Geoană? (Magasles) — Bogdán László

Hetek óta szócsaták zajlanak az ellenzéki Szociáldemokrata Pártban, sokan elégedetlenek a pártelnök, Mircea Geoană szereplésével, személyi hibáinak, sorozatos tévedéseinek tudva be elnökválasztási kudarcát. Egymás után jelentkeznek az önjelölt elnökök, Cristian Diaconescu után a párt egyik erős embere, Miron Mitrea is bejelentette elnöki ambícióit, de Liviu Dragnea és Dan Nica is az elnöki posztra pályázik, természetesen lehetséges jelölt Adrian Năstase is. Nagy meglepetésre a párt nagy öregje, a korlátlan tekintéllyel bíró Ion Iliescu is benne látja a több sebből is vérző szocialista párt jövőjét.
2010-01-20: Belföld - x:

Belföldi hírek — Demeter J. Ildikó

Nő az adósság és a kamat
Csak az idei államháztartási hiány fedezésére 7,5 milliárd eurós kölcsönre van szüksége Romániának, ami rövid távon magas kamatokhoz vezet, hosszabb távon pedig az államadósságot növeli, mert a lej megerősödésére semmilyen valós alap nincs — jelentette ki tegnap Theodor Stolojan volt kormányfő, aki szerint az idén másfélszer annyi kamatot fizet a román állam, mint tavaly, és ez egyre rosszabb lesz. Az unióban egyszázalékos az infláció, Romániában pedig 4,7, derűlátásra tehát semmi okunk sincs — figyelmeztet a Világbank volt közgazdásza.