Csapatépítő hétvégét szervezett az ojtozi Anselmo Kastélyfogadóban a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet, a KVISZ. A képzésen a nemrég alakult egyesület önkéntes csapata vett részt.
Kelemen Éva és Grüman Róbert, a képzés két vezetője a szervezett programok által megpróbálta rávezetni a fiatalokat a csapatban gondolkodás előnyeinek felismerésére, a közösségben való munka konfliktushelyzeteinek kezelésére. A képzés elméleti és gyakorlati síkon egyaránt megmozgatta a résztvevőket, minden foglalkozás rövid, figyelemfejlesztő, csapatépítő játékokkal indult, majd elmélettel folytatódott. Az összerázó programok mellett ugyanakkor döntés született az egyesület első rendezvényének lebonyolításáról is: a csapat meglepetéssel készül a gyermeknapra. Illés Andrea jogtanácsos, a KVISZ elnöke elmondta: a hétvége létfontosságú esemény volt a szervezet életében, új tervek születtek, melyek Kézdivásárhely hétköznapjait fogják színesebbé tenni.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.