A rendezvény pénteken délben őszi vásárral vette kezdetét, ám az egész felhozatalnak semmi köze nem volt az őszi vásárhoz, inkább bóvlivásárnak lehetett nevezni a sok villogó-csillogó játékot, similabdát, lufit és repülősárkányt kínáló árusokat. Szőlőt egyetlenegy helyen árultak, az őszi eltevésekhez szükséges termékek végképp hiányoztak. A színpad környékén a sörsátrak és lacikonyhák bővelkedtek italban és finom falatokban, itt akkor is nagy volt az érdeklődés, amikor a világra szóló deszkák pihentek. Amúgy a szervezők igyekeztek olyan műsort összeállítani, hogy minden érdeklődő találjon magának szórakozást. Ennek ellenére nem mindenki volt elragadtatva a műsortól. Többen úgy vélekedtek, hogy a Kovásznai Napok jobbak voltak a Szörcsei Napoknál, ám gyengébbek a Kommandói Napoknál. ,,Hogy lehet, hogy Kommandó el tudta hozni a 3+2 és a Bojtorján együttest, és Kovásznának csak Dancs Annamarira, Kalyra, a testvérvárosok kevésbé ismert együtteseire és a csíkszeredai Role-ra futotta.
Utóbbiak három héttel ezelőtt is, a Háromszéki Magyarok Világtalálkozója kistérségi napján is zenéltek Kovásznán, úgyhogy a városban még a csapokon is Role folyik"— mondta az egyik fiatal srác. Egyébként ízlések és pofonok, de a csíkszeredai Role, és Dancs Annamari koncertjén sokan az előadókkal együtt énekelték a dalokat, mint ahogy a Kaly koncertjén is sokan élvezték a magyar ,,mánelet".
A rendezvény további részeiben voltak néptáncelőadások, sport- és ügyességi vetélkedők, ügyességi autóverseny, gasztronómiai vetélkedők, kiállítások. A városi könyvtárban Tompa Csaba tanár számos érdeklődő jelenlétében bemutatta Beke Ernő kovásznai származású képeslapgyűjtő Üdvözlet Orbaiszékről című könyvének román és angol nyelvű kiadását, mely a sepsiszentgyörgyi Charta Kiadó gondozásában jelent meg kétszáz példányban. A szerző elmondta, hogy a magyar és német nyelvű kiadás után azt akarta, hogy e kötetet lapozgatva a román és angol nyelvű érdeklődők is megismerjék Kovásznát és környékét. Ugyancsak a városi könyvtárban könyvkiállítás nyílt a Kovásznáról szóló könyvekből, illetve a kovásznai írók könyveiből. A helyi vadászegyesület a városi művelődési ház zsebtermében ismét megszervezte a vadásztrófea-kiállítást. A különleges és óriástermékek bemutatóján idén is voltak meglepetések, például az egyik termelő egy olyan cserepes paprikabokrot mutatott be, melynek terméke piros, sárga és lila színű volt. A gasztronómiai versenyre hat csapat nevezett be, mindannyian elsők lettek, a békéscsabai Tóth János csapata különdíjat is nyert, a Kovásznai Napokon való sorozatos részvételéért. Bartha Ernő ökörsütő mester idén egy Gidófalváról származó közel 450 kilogrammos ökröt sütött meg a nyárson, igaz nehezen kelt el, hiszen még este nyolc óra után is volt belőle.
A városnapokon jelen voltak a magyarországi Nagykanizsa, Pápa és Gyula testvérvárosok küldöttségei is. A gyulai Polgárok és a pápai Most együttes színpadra is lépett. Nagykanizsa küldöttségének tagja volt Cseresznyés Péter alpolgármester, fideszes országgyűlési képviselő, a gyulai küldöttségben pedig Ceglédiné Curzo Maria, a Nicolae Bălcsescu Iskola igazgatója, aki újságírói kérdésre elmondta, hogy bosszantó számukra, hogy a román politikum párhuzamot von az erdélyi magyarság és a magyarországi románság között. Kijelentette, hogy össze sem lehet hasonlítani a két helyzetet, hiszen a magyarországi románságnak jobban megy sorsa, teljesen elégedettek a megadott jogokkal, nincs, amit többet kérjenek a magyar államtól.
Pénteken este elterjedt a hír, hogy Traian Băsescu államfő is részt vesz a városnapokon. Csütörtökön megérkeztek őrző-védő emberei, a kocsiját is elhozták, de végül meggondolta magát, és visszarendelte őket Bukarestbe.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.