TollraforgóItt a drót, hol a drót?

2010. október 19., kedd, Közélet

Frissen felújított parkoló, új aszfalt, parkolósávok, süllyesztett kuka, már a feltúrt földet is elegyengették, a járdában zöld foltnak kihagyott részeket szintúgy feltöltötték termőtalajjal, utoljára maradt a lámpák felszerelése.

Amit a közvilágítási vezetékek föld alatti elhelyezése előzött meg, az oszlopoknak alap megöntve, két-három méteres vastag drót kihagyva, minden előkészítve az utolsó szereléshez. Az elképzelés életképes, csak egy a bökkenő: a guberáns sem élhetetlen. Pénzzé tehető értéket lát minden fémdarabkában, hát nem habozik, fejszét ragad, levágja a kilógó kábelt, minél közelebb a föld színéhez, annál kevesebb a vesztesége. Hogy aztán lehet feltúrni az új aszfaltot, másik drótot beásni, visszaaszfaltozni, az édeskeveset érdekli: ő nem fizet adót, nem az ő pénze bánja.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki volt a legrosszabb miniszterelnöke Romániának az elmúlt években?
















eredmények
szavazatok száma 744
szavazógép
2010-10-19: Közélet - Iochom István:

Fekete Vince Védett vidéke (Könyvbemutató Kézdivásárhelyen)

Fekete Vince Védett vidék című legújabb — sorban a nyolcadik — kötetét a két Hargita megyei író-olvasó találkozó után Háromszéken első alkalommal szülővárosában, Kézdi­vá­sár­helyen a Vigadó emeleti kistermében mutatták be tegnap este számos érdeklődő jelenlétében.
2010-10-19: Közélet - :

Fiatal pedagógusok Uzonkafürdőn

Immár másodszor szervezték meg a Fiatal Pedagógusok Találkozóját a hét végén Uzonkafürdőn.