Aranymálna-díj

2011. március 1., kedd, Magazin

Az utolsó léghajlító című fantázia akciófilm lett az év legrosszabb filmje: öt Aranymálna-díjat is elnyert a vasárnap virradóra Los An­gelesben megrendezett díjkiosztó gálán, amelyen az elmúlt év legrosszabb filmalkotásait és alakításait díjazták.

Az utolsó léghajlító kapta a legrosszabb filmért, a legrosszabb rendezésért és a leg­rosszabb forgatókönyvért odaítélt díjat, a benne szereplő Jackson Rathborne pedig elnyerte a leg­rosszabb férfi mellékszereplőnek járó díjat. (Őt ugyanebben a kategóriában jelölték az Alkonyat című film harmadik részében nyújtott alakításáért is.) A film egy speciális Aranymálnát is kapott 3D-kategóriában. A Szex és New York 2 című film három Aranymálnát is kapott, köztük a legrosszabb női főszereplőnek járó díjat, amelyet teljes női főszereplőgárdájának, Sarah Jessica Parkernek, Cynthia Nixon­nak, Kim Cattrallnak, valamint Kristin Davisnek ítéltek oda. Ashton Kutcher kapta a legrosszabb férfi főszereplőnek járó Arany­málnát a Valentin-nap című filmben nyújtott alakításáért. Jessica Al­bának jutott a legrosszabb női mellékszereplőnek járó Aranymálna-díj az Utó­domra ütök, a Valentin-nap, a Gyilkos bennem és a Ma­chete című filmben nyújtott alakításáért.
Az Aranymálna Alapítvány 1980 óta adja ki a Razzie-kat. A jelöltek közül szavazással választják ki a díjazottakat, az Egyesült Államokból és 17 másik országból 657-en szavazhatnak.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 761
szavazógép
2011-03-01: Magazin - :

Meglepetés nélkül

A király beszéde kapta vasárnap a legjobb filmért járó elismerést a 83. Oscar-díjkiosztó gálán a Los Angeles-i Kodak Színházban.
2011-03-01: Magazin - :

Törpék fogságban

Riadókészültségbe he­lyezte magát a leg­na­gyobb brit kertitörpe-gyűj­tő, mert attól tart, hogy egy törpés mozifilm miatt fokozott lopásveszély fenye­geti apróságait.