Labdarúgás, IV. liga

2007. október 22., hétfő, Sport
Sepsiszentgyörgy—Zágon 0—2

Sepsiszentgyörgy, kb. 100 néző. Vezette: Florin Buduroi (Brassó). Sepsiszentgyörgy: Butuc—Vass, Kiss (Szonda, 45.), Horvát, Németh, Moldoveanu, Máthé, Suciu, Ciobotaru, Rădulescu, Tomi. Zágon: Gecse—Kiss, Keresztély, Seciu (Constantin, 89.), Badi (Berecz, 87.), Molnár (Szakáts, 70.), Dobricza, Kónya, Kulcsár, Bende, Szűcs. Gólszerzők: Kónya (22., 11-esből), Dobricza (24.). Ifjúságiak: 4—1.

Hazajöttek a szentgyörgyi labdarúgók, de nem a város csapatába futballozni, hanem a megyeszékhelyi gárda ellen játszani... Bő 20 percig bírták gól nélkül a hazaiak, ezt követően viszont pár perc alatt két gólt is szereztek a vendégek. Az első felvonás hátralévő részében továbbra is a zágoniak voltak a jobbak, de újabb gólt nem tudtak lőni Butuc kapujába. A szünet után merészebb és elszántabb szentgyörgyi csapat jött ki az öltözőből, amely több helyzetet is összehozott, de gólt nem tudtak rúgni. A második felvonásban a vendégek nem nagyon jeleskedtek, csupán egy-két helyzetük volt. A sportszerű összecsapást a tapasztaltabb és erősebb — jelen esetben Zágon — csapat nyerte meg.

Tibodi Ferenc

Bodok—Barót 2—1

Bodok, közel 150 néző. Vezette: Csősz László. Bodok: Bartha—Kádár (Imreh, 24.), Balogh, Papp, Ferencz, Szabó, Sylvester, Nagy II. (Todoran, 75.), Ruzsa, Páll, Dobri. Barót: Borcăiaş—Kurta, Kopeczky, Bogdán, Kovács, Péter, Ştefănescu, Szőcs, Badi (Bocz, 82.), Audi, Sovejan. Gólszerzők: Dobri (80.), Tudoran (82.), illetve Badi (17.). Ifjúságiak: 2—0.

A rangadó megfelelt a várakozásoknak. Amíg az első félidő kissé gyengére sikeredett — csupán egy baróti gólt és két hazai helyzetet jegyezhettünk —, addig a második felvonás színvonalas, szép játékkal telt el. A találkozó második felében nagyon rákapcsolt a hazai gárda, ezzel nagyon leszorította a vendégeket, majd az utolsó 10 perc alatt megfordítva a mérkőzés végkimenetelét, megérdemelten szerezte meg a győztesnek járó három pontot.

Máthé Tibor

Szentkatolna—KSE 0—3

Szentkatolna, közel 30 néző. Szentkatolna: Olteanu—Bögözi, Barthos, Căşuneanu, Czifra, Străchinaru, Kovács, Elekes, Sztojka, Lénárd, Fejér. KSE: Bende—Szász, Postolică, Varga, Szőcs, Ivácson, Csegezi, Incze (Finta, 78.), Zakariás, Török, Vojna. Gólszerzők: Csegezi (13.), Török (39., 85.). Ifjúságiak: 4—4.

Kiegyensúlyozott mérkőzés volt, amit a felkészültebb KSE nyert meg. Ma sajnos, ennyivel volt jobb a céhes városbéli gárda, a szentkatolnai csapat pedig csak ennyire volt képes.

Fülöp Barna

Ozsdola—Bardoc 3—0

Ozsdola, közel 100 néző. Vezette: Szabó Sándor. Ozsdola: Gazda B.—Tóth T., Samsui (Vajda, 46.), Ferencz, Bedőházi, Pál, Gazda J., Tibescu (Borbáth, 67.), Tóth A., Forró, Tarcsi. Bardoc: Ráduly—Barabás, Lőrincz, Katona, Kovács I., Gábor, Ilyés G., Fosztó, Kolumbán, Ilyés J. (Tokos, 81.), Balázsi. Gólszerzők: Tóth T. (10.), Bedőházi (29.), Forró (87.). Ifjúságiak: 3—2.

Sportszerű küzdelem volt, amelyet megérdemelten nyert meg az ozsdolai gárda. Szép volt, fiúk!

Nagy Sarolta

Perkő—Csernáton 2—0

Kézdiszentlélek, megközelítőleg 100 néző. Vezette: Marius Filip (Brassó). Perkő: Tamás—Papp, Brânduşoiu C., Bartha (Brânduşoiu A.), Bartók K., Kovács I. (Marthi, 75.), Bartók R., Csulak (Voloncs, 84.), Dobra, Kovács T., Molnár. Csernáton: Kocsis A.—Máthé L., Lukács, Varga, Kocsis L., Makó, Lázár, Barabás, Gere, Mateu, Máthé A. Gólszerzők: Papp (49.), Kovács T. (64.). Ifjúságiak: 0—2.

Az első félidőben akadozott a házigazdák játéka, de a második játékrészre feltámadt a hazai gárda, és két szép góllal megnyerte a csernátoniak elleni találkozót. A vendégek is kitettek magukért, de a jó és férfias küzdelmet mégis a Perkő gárdája nyerte meg. Gratulálunk a győzelemhez.

Voloncs Barna

Gelence—Illyefalva 3—1

Gelence, körülbelül 50 néző. Vezette: Buceleanu Loránd. Gelence: Déva—Márkos, Miklós, Gávai, Bencze, Márkos, Sós, Ityim, Gáspár, Fábián, Butyka. Még pályára léptek: Illés, Mátyás, Erdő, Dimény. Illyefalva: Polgár—Pichler, Román, Váncsa, Duka, Aprodu, Kovács, Jakab, Balázs, Székely, Bocz. Még játszott: Simon. Gólszerzők: Fábián (36., 49., 73.), illetve Székely (83.). Ifjúságiak: 7—0.

Egészen jó mérkőzésnek adott otthont a gelencei futballpálya, amelyen a házigazdák a 15. percben kihagytak egy büntetőt. Az elhibázott 11-es után kissé összeesett a gelencei gárda, de Fábián góljainak köszönhetően mégis meglett a három bajnoki pont. Dicséret az illyefalvi csapatnak a bemutatott játékhoz, de ma a gelenceiek jobbak voltak. Szép volt, fiúk, és végre megtört a jég!

Kicsid Béla

A Szitabodza—Hidvég mérkőzést a nagy hó és az erős hófúvás miatt elhalasztották.

15. Hidvég 1 1 7 12—36 4

A 12. forduló mérkőzései: szombaton: KSE—Barót, Zágon—Szentkatolna, Illyefalva—Perkő; vasárnap: Bardoc—Sepsiszentgyörgy, Csernáton—Ozsdola, Dálnok—Gelence, Szitabodza—Bodok. Hidvég áll.