Elhúzódó útjavítás

2011. augusztus 19., péntek, Közélet

Háborognak Sepsiszentgyörgy lakói a Csíki negyedben és a környező utcákban, jó, hogy felújítják az utakat, de nem értik, miért húzódik ez ilyen sokáig – panaszkodik Bálint József alpolgármester. Antal Árpád polgármester szerint az átfogó vezetékcsere, no meg az önkormányzati finanszírozás miatt halad lassabban a munka, az alpolgármester pedig jobban tenné, ha erről tájékoztatná a hozzá fordulókat, nem a sajtón keresztül kampányolna az ellen a városvezetés ellen, amelynek egyébként ő maga is része.

  • Romulus Cioflec utca — hamarosan aszfaltozhatnak
    Romulus Cioflec utca — hamarosan aszfaltozhatnak

A Templom utcát már két éve feltúrták, de több mint egy éve járhatatlan a Palló utca, a Kőrösi Csoma Sándor utca, s alig lehet áthaladni a Csíki negyed főutcáján is. "Érti azt mindenki, hogy a felújítás felfordulással jár, de ha soha nem áll odébb az építőtelep, akkor az üröm elhomályosítja az örömöt" – fejtette ki az alpolgármester, aki szerint az ott élőknek elegük van az állandó porból (vagy sárból), zajból, és nem értik, ami Sepsi­szent­györgy más részein gyorsan ment, az náluk miért húzódik évekig, meggyőződésük, kis szer­vezéssel, odafigyeléssel le­hetne gyorsítani a folyamaton.
Egy-két héten belül felkerül az első réteg aszfalt a Romulus Cioflec utcára, az alap elkészült már a Csíki utca és a Sing Sing közötti szakaszon, és dolgoznak a járdákon is – magyarázta Antal Árpád. Eltüntették a vezetékeket, minden föld alá került, tulajdonképpen ezért húzódott ilyen sokáig a munka. Hasonló a helyzet a Templom és a Kőrösi Csoma Sándor utcában, új gáz- és villanyvezetékek kerültek, mind a föld alá. Három év alatt a gázvállalat sokkal több pénzt fektetett a felújításokba Sepsiszentgyör­gyön, mint a korábbi húsz évben, sokszor éppen miattuk késett a munka, de lassan a végére jutnak. Ötféle dolgot kellett összehangolni – a gázvezetékek cseréjét, a villanyhálózat felújítását, föld alá fektetését, a több program alapján megvalósított csatornázást és a vízvezetékcserét – ismertette a polgármester. Nem állt rendelkezésükre pályázatból a beruházás összege sem, a város költségvetéséből gazdálkodták ki, s ez sem gyorsította a kivitelezést.
A Templom és a Kőrösi Csoma Sándor utcában dilemma még az is, hogy kockakő vagy aszfalt kerüljön útburkolónak. Antal Árpád ragaszkodna a kockakőhöz, a város legrégebbi utcáiról van szó, megőriznék jellegüket, ám a lakók sem örvendenek ennek, és az urbanisztikai szempontból jobb megoldás ellen szól az is, hogy legalább 60 százalékkal drágább, mint az aszfalt, és az elkészítése is négy-öt hónappal többet igényelne. A polgármester szerint várhatóan az aszfalt mellett kardoskodók érvelése győz, a végleges döntés napokon belül megszületik, és reményeik szerint év végéig elkészülnek az említett utcák.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 779
szavazógép
2011-08-19: Közélet - Hecser László:

Negyven nap haladék (A borvíz útja)

A megyei tanács által összeállított bizottság Bölönben és Baróton tegnap megtekintette A borvíz útja programban történő beruházásokat. Mindkét ingatlan véglegesítésére negyven napot hagytak. Baróton kisebb szóváltást eredményezett, amikor Nagy István azzal vádolta a megyét, hogy területén beruházásokat hajt végre, de a helyi tanácsot nem vonják be. A polgármester szerint a városnak nincs tudomása arról, mennyiből épül a strand, mit is foglal magában a beruházás, illetve működtetéséhez mennyi pénzre lesz szükség.
2011-08-19: Közélet - Hecser László:

Leszerelték a Székelyföld-táblát

Nagyajta önkormányzata eleget tett a brassói táblabíróság jogerős döntésének, s tegnap leszerelte az apácai út mentén 2008 nyarán állított Székelyföld-táblát.