Leszerelték a Székelyföld-táblát

2011. augusztus 19., péntek, Közélet

Nagyajta önkormányzata eleget tett a brassói táblabíróság jogerős döntésének, s tegnap leszerelte az apácai út mentén 2008 nyarán állított Székelyföld-táblát.

Bihari Edömér polgármester úgy nyilatkozott, a táblabíróság döntésének nem jó szívvel, de kénytelenek voltak eleget tenni, ám – mivel fontosnak tartják a jelképet – keresik a megoldást, hogy visszaállíthassák. A lehetséges megoldásról nem kívánt nyilatkozni, de reményét fejezte ki, hogy még idén újra elhelyezhetik.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 781
szavazógép
2011-08-19: Közélet - Farkas Réka:

Elhúzódó útjavítás

Háborognak Sepsiszentgyörgy lakói a Csíki negyedben és a környező utcákban, jó, hogy felújítják az utakat, de nem értik, miért húzódik ez ilyen sokáig – panaszkodik Bálint József alpolgármester. Antal Árpád polgármester szerint az átfogó vezetékcsere, no meg az önkormányzati finanszírozás miatt halad lassabban a munka, az alpolgármester pedig jobban tenné, ha erről tájékoztatná a hozzá fordulókat, nem a sajtón keresztül kampányolna az ellen a városvezetés ellen, amelynek egyébként ő maga is része.
2011-08-19: Máról holnapra - Csinta Samu:

Nemzedékekre hangolt stratégia

Néhány sepsiszentgyörgyi oktatási intézmény küszöbön álló összevonása ürügyén többé-kevésbé jogosan merült fel szakmabeliekben és kívülállókban egyaránt a kérdés: miért kell felszámolni olyan struktúrákat, amelyek sikeresnek bizonyultak?