Hagyományosan A gyűjtemény című csoportos alapkiállítással kezdte az évet a sepsiszentgyörgyi Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér, de februárban már a budapesti Magyar Képzőművészeti Egyetem rektora, Kőnig Frigyes tárlatát mutatják be, s az év minden hónapjára ígérnek egy-egy új kiállítást.
A Magmában február 10-ig látható A gyűjtemény, vagyis az alapkiállítás egy válogatott része, ezúttal videók nélkül – mondta el lapunknak Vetró Barnabás képzőművész. Az alapkiállítás mintegy félszáz alkotást, illetve videókat jelent, rendszerezésüket nemrég fejezték be, ezeket a munkákat a kiállítók a Magmának adták, vagy letétbe helyezték. A mostani tárlat érdekessége, hogy az ablakokon meghagyták Dan Perjovschi rajzait, így azok "keretbe fogják" a kiállítást, a grafikákat majd egy tisztítóakcióval mossák le az üvegről. A gyűjtemény színes, többféle technikával készített, eltérő nyelvezetű alkotásokat jelent, melyeket befutott művészek és nagyon fiatal alkotók készítettek.
Az év folyamán havonta lesz majd egy-egy új kiállítás, emellett kísérőrendezvényeket, beszélgetéseket szerveznek, folytatják a tavaly elkezdett, kiállítók általi tárlatvezetést. Vetró úgy véli, 2012-re a Magmát megalapozták, már példaképként is említik, "nekünk már nem kell bizonyítanunk, hogy szükség van egy ilyen térre, hanem lehetőséget kell adnunk fiatal, illetve idősebb és középgenerációs alkotóknak a bemutatkozásra; eddig már több ismert művész tett azáltal szívességet nekünk, hogy itt kiállított". Szerinte a kép alapú kiállítások iránt nagyobb az érdeklődés, volt olyan látogatójuk, aki tavaly Bukta Imre tárlatát három-négy alkalommal is megtekintette, míg a fiatalok a szabadabb, látványos dolgokra fogékonyabbak. Következő kiállítójuk Kőnig Frigyes, ő a "képzőművészet klasszikus vonalához kapcsolódik, ma már ritka, hogy valaki ennyire alapoz a komoly rajztudásra". Tárlata február 18–án nyílik a Magmában, de a budapesti művész több más sepsiszentgyörgyi kulturális rendezvényen is részt vesz.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.