Elkészült a világ legmagasabb távközlési tornya: csaknem 700 méter magas, Tokió új büszkesége.
Két hónappal később lett kész a tervezettnél, ám erre van mentség, mivel a tavalyi katasztrofális szökőár és földrengés hátráltatta a munkát, késtek az anyagbeszállítók.
A torony angol neve Tokyo Skytree (Égfa). Amellett, hogy a távközlésben a világ legmagasabbja, az összes építményt tekintve sem kell szégyenkeznie, mivel második, csupán a dubaji Burdzs Kalifa előzi meg, igaz, "toronymagasan": bő 200 méterrel.
A tokiói építkezésen több mint félmillió munkás dolgozott, a költség 65 milliárd jen volt, a munka négy éven át tartott, és még nincs vége: a torony két kilátóterasza csak májusban nyílik meg.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.