Az EMNP baróti szervezete a párt országos elnöke, Toró T. Tibor és a megyei elnök, Nemes Előd jelenlétével megerősítve tartott fórumot hétvégén. Egyként jelentették ki, hisznek jelöltjeik esélyében, a választások után pedig készek a közösség érdekében – az új egység nevében – minden magyar párttal összefogni.
Toró T. Tibor szerint az ő feladatuk visszaszerezni az emberek politikusokba vetett hitét, éppen ezért a helyi közösségekkel együtt állították össze programjukat, s olyan embereket kerestek meg, akik az elmúlt években nem erodálódtak, s készek becsülettel dolgozni az erdélyi magyarság érdekében. Hogy a magyarság hallatni tudja szavát, új egységre lesz szükség – mondotta. Toró dicsérte a helyi fiatalokat, akik kiváló munkával erős helyi szervezeteket hoztak létre Erdővidéken. Kifejtette, bízik abban, Baróton változás lesz, Virág László és csapata elnyeri a választók bizalmát, a régió községeinek tanácsaiban mindenütt megszereznek legalább két-három helyet, beleszólásuk lesz a helyi történésekbe a következő négy esztendőben.
Nemes Előd szerint kedvezőbb lett volna, ha marad a régi, kétfordulós rendszer, de így is bízik abban, hogy nyerni tudnak Baróton. A váltáshoz az is szükséges lesz – fejtette ki –, hogy járuljon az urnákhoz mindenki, aki nem a jelenlegi városvezetést támogatja. Virág László polgármesterjelölt elmondta, a hatékony városvezetéshez csapatmunka szükséges, így meg kell majd szólítaniuk a többi pártot, az intézményvezetőket és a vállalkozókat is. A tennivalók közt említette, hogy a kórház működését minden körülmények között biztosítaniuk kell, de javítani kíván az oktatási körülményeken, s alternatívát kínálna a kulturális és sportolási kikapcsolódásra vágyóknak is.