Tizenhét esztendőnek kellett eltelnie ahhoz, hogy jelentősebb változásokra számíthassunk Málnásfürdő életében.
Volt szó lapunkban arról, hogy a csíkszeredai székhelyű Aquaprofit, üdülő- és fürdőhelyek fejlesztési tervezeteinek elkészítésére szakosodott cég a községi önkormányzat kezébe adta Málnásfürdő fejlesztésének hatástanulmányát, mely elsősorban az Olt magas teraszán elterülő térségen egy ún. aquapark felépítését alapozza meg. A fürdő fejlesztésének második része azonban a fürdőtelepre vonatkozik, s borvizes kezelőközpont megépítése lenne A borvíz útja program keretében.
Az élményfürdő hatástanulmánya a lehető legjobbkor készült el, ugyanis a már sepsiszentgyörgyi székhellyel is rendelkező FBSA Transylvania külföldi kapcsolatokat teremtő és nagy terveket ajánló cég belefoglalta a megyei tanács által megrendelt átfogó fejlesztési terv turisztikai ajánlataiba. ,,Úgy érzem, hogy Kovászna megyei ajánlataink, elképzeléseink táptalajra találnak az európai nagy beruházóknál, s akkor ránk pillant az EU" — nyilatkozta lapunknak dr. Für Sándorné, a cég képviselője.
Nem kis horderejű megvalósításoknak néz elébe a községközpont. Elkészült ugyanis a rég megálmodott sípálya és üdülőközpont megvalósíthatósági tanulmánya, ezzel párhuzamosan pedig a helybeli fogyasztási szövetkezettől megvásárolt emeletes épület átalakítási tervezete. A községháza lesz ez, s megfelelő körülmények között működhet majd benne a helyi tanács és a polgármesteri hivatal. Lebontottak a település központjában egy romos épületet, a szabaddá tett helyre az Állami Lakásügynökség által építendő lakásokat tervez az önkormányzat málnásfürdői fiatalok számára.
Az uniós elvárásoknak megfelelően mind a két településen — a községközpontban és a fürdőn is — tervezik egy ravatalozóház építését, melyre megfelelő helyet is találtak a temetőkben. Erre a célra közbeszerzési eljárást indítottak. A szaktanulmányok elkészültek — mondták —, s ha az idő is engedné, legalább az egyik építésébe belekezdenének.