Szepesi Attila: Télapó éneke

2007. december 22., szombat, Kiscimbora
Hipp-hopp, fut a szán,

Siklik szaporán,

Dobrokol a havon

Szélvész paripám.

Hej-hó, ügyesen,

Vágtat tüzesen,

Húzza teli szánt

fénylő hegyeken.

Kipp-kopp, fut a szán,

Villám paripán

Végtelen utakon

Dobban szaporán!

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2007-12-22: Kiscimbora - x:

Lesznai Anna: Ákos Mákos

Suciu Gabriella rajza
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy Ákos Mákos nevű kis falánk és füllentő fiú. A mamája elment a játékcsináló bácsihoz, és rendelt nála Ákos születésnapjára sárkányt.
2007-12-22: Kiscimbora - x:

Bábszínház és játszóház

R. Larisza rajza
A Tamási Áron Színház bábtagozata különleges angyalváró ajándékkal lepi meg gyermekközönségét december 24-én, hétfőn 16 órától a kamarateremben.