Hivatalosan megkezdődött szombaton az országgyűlési képviselő-választási kampány. Az új választási eljárásról szóló törvény szerint a kampány a választást megelőző 50. napon kezdődik, és a szavazás napján a voksolás befejezéséig tart. A hivatalos kampány kezdetére vonatkozó szabályozást az idő túlhaladta, ma már szinte gyakorlatilag folyamatos, választástól választásig tartó versengés folyik, több párt a kampány kezdetétől függetlenül, már jóval azt megelőzően bejelentette részvételét, ismertette programját.
Százhétezer önkéntes segíti a Fidesz–KDNP országgyűlési választási kampányát az április 6-ig hátralévő ötven napban – közölte Nyitrai Zsolt, a Fidesz társadalmi kapcsolatokért felelős igazgatója szombati budapesti sajtótájékoztatóján. Elmondta: a Fidesz–KDNP célja, hogy elsőként állítson hivatalosan listát, és hogy a lehető legtöbb támogató aláírást gyűjtse össze a választóktól a következő két-három hétben. A kormánypártok Magyar Csapat elnevezésű kampánycsapatának önkéntesei és a Fidesz–KDNP-s képviselőjelöltek hétfőtől megkezdik e támogató aláírások gyűjtését személyesen, standoknál és a pártszövetség irodáiban. A fideszes politikus azt mondta, azért kérik a választók aláírását, mert a Fidesz–KDNP támogatása a garancia a rezsicsökkentés folytatására, a nyugdíjak megvédésére, új munkahelyek teremtésére és a családok támogatásának folytatására.
Az MSZP szerint az április 6-i országgyűlési választáson arról kell dönteni, hogy Európát vagy Ázsiát választja az ország. Szanyi Tibor, a szocialisták európai parlamenti listavezetője azt mondta: Orbán Viktor miniszterelnök már választott, Európa helyett Ázsia felé akarja vezetni az országot. Az MSZP-s politikus szerint ezzel a döntésével a kormányfő ezer éve az első, aki „önös üzleti érdekektől vezérelve a honfoglalás óta szerzett értékeket politikai honfeladássá akarja változtatni”. Szerinte az országnak az infrastrukturális fejlesztéseknél nem kínai hitelre, hanem uniós forrásokra kellene támaszkodnia. Szanyi Tibor bírálta azt is, hogy a miniszterelnök „Iránhoz dörgölőzik”, kiadta a baltás gyilkost, és Putyinnal fonja szorosabbra a viszonyt. Mindez szerinte abba az irányba mutat, hogy ki akar lépni az Európai Unióból.
Gyurcsány Ferenc szerint huszonnégy évvel a rendszerváltozás után Magyarországon történelmi válság van. A Demokratikus Koalíció (DK) elnöke szombati évértékelőjén azt is kijelentette: tavasszal Mesterházy Attila MSZP-elnök vezetésével meg fogják nyerni a választást. A volt miniszterelnök sorrendben tizedik évértékelőjén úgy fogalmazott: „mintha egy mocsár közepén állnánk, süpped a lábunk alatt a talaj”. Szerinte a társadalom túlnyomó többsége nemcsak csalódott, hanem fogalma sincs, merre tovább. Gyurcsány azt mondta, „itt állunk a semmi közepén”, mára a köztársaságot felszámolták, a nemzetet szétszakították, a gazdaság egy helyben topog, milliók szenvednek a mindennapi megélhetés gyötrelmeitől, az államfő egy hitelét vesztett báb, a kormányfő pedig egy szélhámos”. A DK elnöke azt mondta: nem akarja bántani a választókat, de „mi Kádár népe maradtunk”, ugyanis a lakosság jelentős része nosztalgiával gondol vissza Kádárra.
Aki ma Magyarországon változást akar, az jobbikos – mondta a Jobbik elnöke, miniszterelnök-jelöltje pártja országos kampánynyitó rendezvényén szombaton Miskolcon. Vona Gábor arról is beszélt, hogy amennyiben a Jobbik kormányra kerül, „négy éven belül biztosan rendet teremt”, és bejelentette, a párt a hónap végén tüntetéshullámot indít a devizahitelesek megsegítéséért. A kampánynyitó mintegy négyezer résztvevője előtt Vona Gábor úgy fogalmazott: megélhetés, rend és elszámoltatás – ezt a három pontot veszi alapul a programjuk, amelyet, ha nyernek, meg is valósítanak. A „magyar–cigány együttélésről” azt mondta: tisztességes és tisztességtelen emberekre osztják a társadalmat, és ha a tisztességtelenek között a cigányok száma magasabb, akkor az nem a Jobbik hibája. A tisztességes cigányokat segítik, a tisztességteleneket azonban nem – jelentette ki. A Magyar Gárdáról azt mondta, amennyiben a Jobbik megnyeri a választást, akkor „veletek, bajtársaink, a Hősök terén találkozunk”.
Nyílt választási vitákat vár a pártoktól a választási kampány időszakában az LMP – mondta Szél Bernadett, a párt társelnöke. Hozzátette: az a politikus, aki ezektől megretten, az nem vehető komolyan. Azt mondta, a kampány választási viták nélkül csak magamutogatás, az adófizetők pénzének pazarlása.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.