Több mint kétszáz házi kedvencről, azaz tömbházban tartott ebről nincs adata a megyeszékhelyi köztisztasági vállalatnak.
2012 decemberében 722 kutyát jelentettek be gazdáik a lakótársulásoknál, egyéni szerződés alapján mára azonban csupán 496 négylábú után fizetnek illetéket – ismertette Tóth-Birtan Csaba. A Tega Rt. igazgatója elmondta, a társaság rendészei a következőkben ellenőrzik, hogy a gazdik bejelentették-e kutyáikat, s arra is figyelmeztetett, a megváltozott városrendészeti határozat értelmében munkatársaiknak már jogukban áll bírságolni is, amennyiben mulasztást tapasztalnak. Az ebtartók városszerte hatvan gyűjtőpontnál helyezhetik el kedvenceik ürülékét, a köztisztasági társaság azokat havonta mintegy harmincezer zsákkal tölti fel. (dvk)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.