Megkapta a Magyar Polgári Párt a bukaresti bíróság döntését a párt bejegyzéséről, de a döntés nem tekinthető véglegesnek, mert megfellebbezte a Demokratikus Szolidaritás Pártja (DSZP), mely már a tárgyalás során is kifogásokat emelt az új magyar párt ellen.
Január 10-én a DSZP beadványa miatt halasztotta a tárgyalást a bíróság, a bélyegilleték kifizetésére szólították fel az alakulatot. Mivel ezt nem tette meg, a január 29-i tárgyaláson nem vették figyelembe kifogásait, ám utólag kiderült, a bélyegilleték törlesztésének elmulasztása esetén is érdemben tárgyalni kellett volna felvetéseiket, így jogos a fellebbezés. A DSZP-t 1996-ban nem sikerült bejegyeztetniük a kezdeményezőknek, ezért azóta minden pártbejegyzést megtámadnak. Értesüléseink szerint megfellebbezték a Demokrata-Liberális Párt bejegyzését is.
A Demokratikus Szolidaritás Párt fellebbezése ugyan formai, ám a Legfelsőbb Bíróságnak tárgyalnia kell az ügyet, hogy az MPP elnyerje a bejegyzést. Gazda Zoltán, az MPSZ sepsiszéki elnöke bízik benne, hogy hamarosan napirendre tűzik a fellebbezés tárgyalását, mert ha március 25-ig nem születik végleges, megfellebbezhetetlen döntés, nem indulhatnak a választásokon. Victor Roncea, a Ziua lap újságírója is nyilvánosságra hozta, hogy megtámadta az új magyar párt létrehozatalát, ám Gazda szerint akcióját nem kell komolyan venni. ,,Kívülállónak nincs joga fellebbezést benyújtani, de kifogásai is nevetségesek. Ok nélkül nevezte alkotmány- és törvényellenesnek az MPP statútumát, hiszen nem szerepel benne az etnikai alapú autonómia" — hangsúlyozta Gazda. Leszögezte, a választásokra való előkészületeket, a jelöltállítást folytatják, mert bíznak benne, hogy hamarosan hivatalosan is párttá válik az MPP.