Hungarikum lehet a védőnői szolgálat

2014. május 29., csütörtök, Család

Akár már a nyárra megkaphatja a hungarikum címet a jövőre százéves magyar védőnői szolgálat – közölte Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke és Bábiné Szottfried Gabriella, a védőnői hálózat megújításáért felelős miniszteri biztos Budapesten.

Pelczné Gáll Ildikó európai szinten is egyedülállónak nevezte a védőnői szolgálat tevékenységét, szakmai felkészültségét és szervezettségét, hiszen egyszerre foglalkozik a gyermekgondozással, a várandós kismamákkal, a gyermekágyas édesanyákkal és a szűrésekkel is. A magyar hálózat példaértékű lehet más európai uniós tagállamoknak, továbbá cél, hogy a védőnőképzés európai központja Magyaror­szá­gon legyen – mondta. Hangsúlyozta, a kormányzat a jövőben is kiemelt figyelmet fordít a védőnőkre.
Bábiné Szottfried Gabri­ella úgy fogalmazott: „a védőnői szolgálat a mi nemzeti kincsünk”. Az elmúlt négy évben 4,4 milliárd forinttal emelték meg a védőnői szolgáltatás támogatásának össze­gét – közölte, hozzátéve: elindították a szolgálat újjászervezését.                (MTI)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Mi a véleménye a Bolojan-kormány megbuktatásáról?







eredmények
szavazatok száma 1797
szavazógép
2014-05-29: Család - :

Szorongásos zavarok (4. Kényszeres zavar)

A hétköznapi nevén kényszerbetegségként ismert zavar két alaptünetről ismerhető fel, melyek az esetek többségében kéz a kézben járnak.
2014-05-29: Család - :

Gyermekeink