Fúvószenére ébredt tegnap a belváros, a sepsiszentgyörgyi Erzsébet park több sétányáról fiatal fúvósok vonultak a zenepavilon felé. A Művészeti Népiskola, partnerségben a megyei önkormányzattal, hetedik alkalommal szervezett ifjúsági fúvószenekari találkozót.
Erkel Ferenc Hunyadi-indulója, Kálmán Imre A csárdáskirálynője, Koltay Gergely Sacra Corona műve mellett Szamos menti indulóval, polkával is megörvendeztették a felcsendülő muzsika hallatán helyszínre sétáló városlakókat a fiatalok. Gondosan összeválogatott műsorukkal bizonyították, a klasszikus darabok mellett a jól feldolgozott, modern dallamok egyaránt visszaadhatóak, kellemesek fúvós hangszereken megszólaltatva is.
S hogy miként válhat vonzóvá a sajátos fúvószene az ifjú generáció számára? Némelyek a családi hagyományt viszik tovább, Sorbán Miklós karnagy pedig úgy véli, főként a sikerélmény miatt csatlakoznak hasonló társasághoz a fiatalok. A mikóújfalusi Nagykürt 1995 néven újjáalakult fúvósegyesületben kezdetben alig három ifjú zenész tevékenykedett – elevenítette fel –, mára azonban huszonöt főre bővült csapatuk. Szülők és az önkormányzat támogatásával működnek, lépnek fel különböző rendezvényeken, fesztiválokon, s bár mindannyian kedvtelésből muzsikálnak együtt, munkájukat díjazták is. Tegnap délelőtt velük együtt mutatkozott be a megyeszékhelyen a csíkkozmási Tuzson János Fúvósegylet, a barátosi Bibó József-iskola, a Művészeti Népiskola, a sepsiszentgyörgyi evangélikus egyház közös fúvószenekera, illetve a zágoni fiatalok, az uzoni és rétyi gyermek-fúvószenekarok.