Egyetemi sportA XXVII. Téli Universiade

2015. február 2., hétfő, Sport

Az Universiade rendezői jogát 2009. március 9-én Spanyolország nyerte el, de földrajzi okok miatt a játékok első részét, az északi versenyszámokat – sífutás, északi összetett, biatlon és síugrás – január 24. és február 1. között Szlovákiában a Csorba-tó környékén bonyolították le.

Ezt követően a többi versenynek (alpesi sízés, curling – magyarul jégteke –, műkorcsolya, síakrobatika, jégkorong, rövid pályás gyorskorcsolya, snowboard – magyarul hódeszka) február 3-ától 14-éig a spanyolországi Granada ad otthont, még pontosabban Sierra Nevada helyszínnel.
Az idei Universiade tehát sorrendben a 27. Az előzőt 2013. december 7-ei kezdéssel Trentinóban rendezték meg. A programban szerepelt minden téli sportág, kezdve az alpesi sízéssel és befejezve a snowboarddal, így aztán nagyon sok érem­osztásra került sor. A bajnokokat nem soroljuk, túl hosszú lenne a névsor, de az éremtáblázat első tíz helyezettjét, na és a magyarok eredményét nyugtázó számokat ismertetjük:
1. Oroszország    15    16    19
2. Lengyelország    10    10      3
3. Dél-Korea      8      9      7
4. Kína          5      2      3
5. Csehország      4      3      6
6. Olaszország      3      5      5
7. Franciaország      3      4      1
8. Ukrajna      3      3      3
9. Finnország      3      2      3
10. Ausztria      3      2      1
20. Magyarország      1      1      1
A magyarok mindhárom érmüket a rövid pályás gyorskorcsolyázásban szerezték. Románia, sajnos, nem szerepel a trentinói Universiade éremtáblázatában.
E héten tehát újabb világverseny látványában gyönyörködhetünk, és a szó igazi értelmében szurkolhatunk kedvenceinknek, természetesen a magyaroknak. (áros)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 761
szavazógép
2015-02-02: Sport - :

Világbajnoki címekért siklanak (Alpesi sí)

A régi normann mitológiában Ullr, a sí istene síléceken járt „udvarolni” a sí istennőjéhez, Thasseshez. És azért csak udvarolni, mert az idő tájt nem volt még világbajnokság. Nem lehetett, hiszen a Federation Internationale de Ski (FIS, a sísport nemzetközi szövetsége) csak 1924-ben alakult meg Chamonix-ban.
2015-02-02: Sport - :

Világversenyek

Luminiţa Pişcoran biatlonban szerezett aranyérme után lankadt lelkesedésünk. Nem volt, miért tombolnia, bár Tófalvi Éva szerzett még egy kilencedik helyet, de ez csak kilencedik, s messze esik a dobogótól. Mindent összegezve: szerényen, magunkba zárkózva várjuk az előttünk álló hét világversenyeit, a téli Universiadét, az alpesisí-világbajnokságot, s titokban arra gondolunk, hogy hátha Miklós Edit túlnő önmagán... Addig is nézzük a hétvége eredményeit: