A Diakónia Keresztyén Alapítvány családsegítő programja részeként hamarosan gyászfeldolgozó önsegítő csoport indul Baróton. A tizenkét találkozásos foglalkozásra azokat várják, akik nemrég vesztették el szeretteiket, s a veszteség okozta fájdalmukat megosztanák sorstársaikkal.
Az elmúlt két esztendő tapasztalata azt mondatja a csoportot vezető Dénes Kingával, hogy sokan érdeklődnek majd, de feleannyian, ha elmennek az első találkozásra. A lehetőségre igent mondók többsége idősebb nő, de akad köztük férfi, sőt, fiatal is. Ez a fajta változatosság kedvezően hat a csoporttagokra: a másik nem, a másik nemzedék, a más szempontból értelmezett visszajelzés segít szenvedésük feldolgozásában.
„Általában szép számban érdeklődnek, ám a csoport indulásakor többen visszakoznak – úgy gondolják, képtelenek mások előtt felfedni gondjaikat. Az is megtörténik, hogy a fájdalmát nehezen feldolgozó előbb eljön, majd kimarad, mert saját környezetében talál valakit, aki meghallgatja, akinek őszintén beszélni tud az érzelmeiről. Személy szerint hiszem, gyászunk könnyebben elviselhető lesz, ha beszélünk róla, s megosztjuk mindazt, ami lelkünkben lejátszódik a nehéz pillanatokban. Könnyebb, mert a sorstársakkal való találkozásoknak gyógyító erejük van. Sokat jelent a léleknek, ha olyan emberek találkoznak, akik hasonló megpróbáltatásokon mentek keresztül, s elmondják, egy-egy nehezebb pillanaton miként sikerült túllépniük” – részletezte a fiatal pszichológus.
A csoportba még lehet jelentkezni. Bővebb felvilágosítás a 0728 967 211-es telefonon.