A szövetségi elnök álláspontját – mely szerint az ellenzéki politizálásra kell készülni, Dorin Florea polgármesterrel szemben többséget alkotva fellépni a városi testületben – tartja irányadónak az RMDSZ Maros megyei szervezete, így várhatóan nem tesznek lépéseket az alpolgármesteri tisztség megszerzéséért.
Erről Brassai Zsombor, a Maros megyei szervezet ealnöke beszélt a Maszol hírportálnak. Ami a megyei önkormányzatot illeti, Brassai úgy véli, esélyes, hogy magyar legyen az elnök, annak ellenére, hogy a román pártok összefogásra készülnek ennek megakadályozása végett. A szövetség Péter Ferencet, Szováta volt polgármesterét javasolja megyei tanácselnöknek.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.