Több száz mezőgazdász Kézdivásárhelyen

2016. június 22., szerda, Közélet

Tizedik alkalommal volt Kézdivásárhely a házigazdája tegnap a Bayer vegyszerforgalmazó cég bemutatójának, a Bayer Agrár Arénának. A mezőgazdasági esemény a céhes város és Torja között, Mucsi Mihály kertészmérnök erre a célra kialakított, utakkal ellátott nyolchektáros parcelláján zajlott több mint ötszáz háromszéki, Hargita és Brassó megyei farmer, kis- és nagytermelő, illetve forgalmazó részvételével.
 

  • A szerző felvétele
    A szerző felvétele

A szervezők ötszáz személy befogadására alkalmas, padlózott, székekkel és asztalokkal ellátott sátrat is felszereltek. A gazdák öt csoportban tekintették meg a burgonyával, cukorrépával, búzával, repcével és kukoricával beültetett kísérleti parcellákat, ahol a Bayer cég szakemberei tartottak ismertetőt, illetve pár korszerű mezőgazdasági gépet is megnéztek. Érdeklődésünkre Mucsi Mihály kertészmérnök, a rendezvény házigazdája elmondta: a Ba­yer cég az országban hat helyen szervez évente a kézdivásárhelyihez hasonló bemutatót, a cég növényvédő szereinek alkalmazását ismertetve. A kísérleti terület ezúttal öthektáros volt, és látva az egyre nagyobb számú résztvevőt, nemcsak a parcellák méretét, hanem a gyepes részt és a parkolót is háromhektárosra növelték.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Mit gondol a magyarországi választások eredményéről?








eredmények
szavazatok száma 838
szavazógép
2016-06-22: Jegyzet - Váry O. Péter:

Nyáron, focilázban is

Nem nagy hír, legfennebb harmadik odalas, esetleg a színes anyagok közé való. Hiszen ilyenkor nem a temetőmentés a napi téma, annál sokkal fontosabb dolgok foglalkoztatják az embereket.
2016-06-22: Közélet - Váry O. Péter:

Túlélő irodalom

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegye­tem figyelemfelkeltő előadás-sorozatának részeként tartott tegnap délután előadást Tapodi Zsuzsa, a Teinben meg­hirdetett rendezvényt jó ér­zékkel a szabadtéri teraszra költöztetve, így többen azok közül is részesévé váltak az irodalomnépszerűsítő kísérletnek, akik különben lehet, hívei a nyomtatott szónak, ám legkevésbé érdekli őket, hogy Van irodalom a Harry Potteren túl is.