Banisokkal fizettek az adóhivatalban

2016. július 8., péntek, Közélet

Kis időre lebénult az ügyfélszolgálat a sepsiszentgyörgyi adóhivatalban tegnap kora délután. Egy férfi, aki egy másik férfi kíséretében érkezett, 10 banisban fizette ki a 125 lejes forgalmi bírságot.

 Aztán kényelmesen elhelyezkedve szemlélték, amíg két pénztárosnő végigszámolta az össze­sen 4 kilogrammot nyomó 1250 érmét. Az ügyfélszolgálati hivatalnok elmondta, nem első eset: egy polgár 1 és 5 banis érmékben szokta kifizeti a helyi adót, mert, amint megjegyezte, „haragszik a polgármesterre”. Igen ám, de nem a polgármesternek, vagy jelen esetben a rendőrnek okoznak bosszúságot, hanem főleg a várakozó ügyfeleknek – tették hozzá. (szekeres)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Mit gondol a magyarországi választások eredményéről?








eredmények
szavazatok száma 841
szavazógép
2016-07-08: Közélet - Iochom István:

Svájci egyetemisták a védett területen

Július 3-tól tegnapig tizenöt svájci főiskolai hallgató tartózkodott Sepsibükszádon és a Csomád-Bálványos védett területen a Vinca Minor Egyesület és a svájci HFT Luzern AG Turisztikai Főiskola szervezésében.
2016-07-08: Közélet - :

Halmozott forgalmi bűncselekmények

A nagyborosnyói rendőrök megállítottak egy traktort, amelynek nem voltak számtáblái.