Ezrek a Neoton-koncerten

2007. július 2., hétfő, Közélet

Hatalmas, többezres tömeget vonzott szombaton estére Sepsiszentgyörgyre a budapesti Neoton Família együttes (felvételünkön).

A Sugás Áruház huszonötödik születésnapja alkalmából tartott koncertre nem csak a felújított áruház előtti tér telt meg, hanem a szomszédos Mikó utcában is alig lehetett járni, az épületek tetejére is sokan felmentek, az erkélyek tömve voltak, s ha az égből csillárok lógtak volna, azokra is felkapaszkodtak volna. Ugyan Albert Álmos polgármester köszöntője alatt többen türelmetlenül fütyültek, az elsőként fellépő bukaresti Compact rockzenekar lecsillapította a kedélyeket, és alaposan bemelegítette a közönséget — még azt is megígérték, hogy egyik dalukat magyarra is lefordítják —, innen tovább a hangulatot már csak fokozni lehetett: amit a Neoton a régi, mondhatni, közismert slágereivel meg is tett. Noha a dalok a közönség egy jókora részénél korosabbak, Csepregi Éváék mégis akkora sikert arattak, hogy még Szent György szobra is a Don Quijote ritmusaira billegett, s a buli ceremóniamesterei csak jóval éjfél után, többszöri ráadás után búcsúzhattak el az igen hálásnak bizonyuló székelyföldi közönségtől.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 744
szavazógép
2007-07-02: Közélet - x:

Búcsúzás

Szombaton Sepsiszentgyörgyön búcsúztatták és Zágonban helyezték örök nyugalomra Domokos Gézát
2007-07-02: Közélet - Fekete Réka:

Iskolát választanak

Mától péntekig kell kitölteniük a felvételi lapokat azoknak a VIII. osztályt végzett tanulóknak, akiknek sikerült a képességvizsgájuk. Míg a magyar diákok közül több mint száznak nem jut hely középiskolában, a román tannyelvű osztályokban akkor is üres marad legalább ötven, ha minden román tanuló középiskolában kíván tovább tanulni.