Alig észlelhető kicsinysége mellett ez a meleg éghajlatú tájakról nálunk is meghonosodott rovar egyike a legnehezebben kiirthatóknak és a kertészek, dísznövénykedvelők bosszúsága kiváltóinak. A bosszúság oka a rovarok rendkívüli ellenálló képessége a növényvédelmi vegyszerekkel szemben.
Az üvegházi molytetű (Trialeurodes vaporarium West.) — írják a szakkönyvek — tipikus növényházi kártevő, de ez csak felerészben igaz.
Ebben az esetben írásom megszületésének nem lenne értelme, hiszen kevés kertésznek amúgy is jó ismerőse és ellensége.
Annál inkább szól azoknak, a lakásukat hangulatosabbá, egészségesebbé, szebbé tevő városi embereknek, akik rendszeresen fordulnak hozzám panaszukkal. Valóban, ha kedvenc növényüket (és a tetvekét) megrázzák, mint fehér porfelhő röppennek fel tömegesen a csupán 1,2—1,5 mm-es, fehér szárnyú rovarok. Úgyszólván minden dísznövényt (gerberát, pelargóniumot, salviát, páfrányokat, agerátumot, calceolariát stb.) megtámadnak. Petéiket a levelek fonákjára rakják, amelyekből a zöldes, lapos, szemmel alig látható lárvák, majd rövidesen a szárnyas imágók is megjelennek.
Mindkét fejlődési alak szívó szájszervével gyengíti a levelet, majd a növény teljes pusztulását okozza. Gondoljuk el: a nőstény 35—90 tojást rak, és egy nemzedék 20—30 nap alatt fejlődik ki, folyamatos szaporodással a meleg időszakban. Akár tizenkét nemzedéke is lehet az üvegházakban!
A román szabványok a következő vegyszerekben látnak hatásossági ,,reményt": Lannate 90 0,5%, Metomex 90 0,05% (mivel I-es mérgezési csoport, ezeket a metomiltartalmú vegyszereket magánszemély nem használhatja), Orthene 75 S 0,1%, Senthion 50 EC 0,15%, Actellic 50 EC 0,1% (ezek ajánlottak magánszemélyeknek is, mint II., III., IV. kategóriás vegyszerek).