Női kosárlabda, Nemzeti LigaEgy sima, egy nádli

2019. március 11., hétfő, Sport

A hazai környezetben pályára lépő háromszéki csapataink közül csak a címvédő Sepsi-SIC zárta győzelemmel a hétvégi bajnokiját, az amerikai Kaila Mobley-t betegség miatt nélkülöző Kézdivásárhelyi SE vereséget szenvedett a vendég Bukaresti Rapid együttesétől. A sepsiszentgyörgyi zöld-fehérek a női kosárlabda Nemzeti Liga Piros csoportjának 12. fordulójában az Aradi ICIM-et fogadták, és az eredmény ellenére egy roppant egyoldalú meccsen 91–62 (18–15, 28–12, 19–13, 26–22) arányban diadalmaskodtak. A Sárga csoportban érdekelt céhes városbeliek a 9. fordulóban léptek pályára, és 48–82-re (8–30, 16–15, 14–21, 10–16) veszítettek a fővárosiak ellen.

• Fotó: Henning János
    Fotó: Henning János

Sepsi-SIC–Aradi ICIM 91–62

Tizenegy nap alatt ez volt a harmadik meccs, amelyet egymás ellen játszott a két csapat, és akárcsak a két román kupabeli összecsapás, a szombati bajnoki is a címvédő Sepsi-SIC sikerével zárult. A sepsiszentgyörgyi lányok kezdték jobban a mérkőzést, ám a vendégek többször felzárkóztak 2 pontra, sőt, a 10. percben kiegyenlítettek 15-re. A negyed azonban a zöld-fehérek előnyével ért véget (18–15), akik a 17. percben már 10 ponttal vezettek (35–25), a harmadik játékrészben pedig a remek napot kifogó Anca Şipoş jó dobóteljesítményének is köszönhetően a SIC előnye 22 egység volt (56–34). Az utolsó szakaszt a házigazdák Kovács Renáta két triplájával kezdték (71–46), s innen már csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel nyer a bajnok. A vége 29 pont lett (91–62), s a 22 pontot jegyző Şipoş mellett Kristina Higgins egy újabb dupla duplával (10 lepattanó/10 pont) vette ki a részét a Sepsi-SIC sikeréből.

A korábban Târgoviște kérésére elhalasztott 11. fordulóbeli mérkőzést kedden 16.30 órától rendezik a Dâmbovița megyei sportcsarnokban, majd a címvédő március 16-án, szombaton a Brassói Olimpia vendégeként játszik a D. P. Colibași Sportcsarnokban a Piros csoport 13. körében.

A csapatok: * Sepsi-SIC: Solopova 11, Topuzović 10/6, Gödri-Părău 6, Kovács 6/6, Higgins 10–Demeter 2, Mîrne-Nagy, Șipoș 22/9, Slamová 10, Whitted 14/6 (edző: Zoran Mikes) * Arad: Fodor 9/3, Ciotir 1, Lee 13, Williams 24, Hadzović 4–Mercea 5/3, Dzombeta 4, Bartók, Ardelean 2 (edző: Bogdan Bulj).

Kézdivásárhelyi SE–Rapid 48–82

A legjobb játékosát hiányoló KSE együttesének esélye sem volt az utolsó, még playoffot érő helyért harcoló Bukaresti Rapid ellen, amely már az első tíz perc után eldöntötte a mérkőzést (9–30). A céhes városbeli lányok megnyerték a második negyedet, s 21 pontos hátrányban vonultak szünetre (24–45). A térfélcsere után ismét a fővárosi alakulat volt a jobb, amely tovább tudta növelni előnyét (38–66). Az utolsó játékrészben sem sokat változott a játék képe, s a 37 pontot szerző Florina Gabriela Stanici (Diaconu) irányításával 82–48-ra nyertek a fővárosiak. A kézdivásárhelyi csapat legjobbja a 19 pontig jutó Holinka-Miklós Hanna lett. A KSE legközelebb március 23-án lép pályára, amikor a sereghajtó Alexandria otthonában játszik.

A csapatok: * KSE: Debreczi 6, Czimbalmos 2, Bölöni 10/3, Csurulya 2, Danalache 7–Istók, Ardelean, Holinka-Miklós 19/15, Lénárt, Voloncs 2, Mobley (edző: Ljubomir Kolarević) * Rapid: Matei 16, Burlakova 6, Lupusavei 6, Stanici (Diaconu) 37/15, Vlad 4–Pantazi 2, Bejan, Grigore, Cuatu, Anghel 4, Candoi, Manea 7 (edző: Ioana Pinter). (tif)