Labdarúgás, III. ligaA kézdivásárhelyi csapat hozta a kötelező győzelmet

2019. május 13., hétfő, Sport

Fontos győzelmet aratott a Kézdivásárhelyi SE pénteken Paşcani vendégeként a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában, ezzel pedig két mérkőzéssel a pontvadászat vége előtt bebiztosította tizedik helyét és bennmaradását. Emellett további két ponttal gyarapodtak a kék-fehérek, hiszen a szakszövetség fegyelmi bizottsága módosította a márciusi, Focșani elleni hazai mérkőzés végeredményét, és mivel a Vrancea megyei csapat vétett a szabályzat ellen, így a döntetlen helyett a felső-háromszéki gárda 3–0-ra „nyert”.

• A szerző felvétele
    A szerző felvétele

Nagyszerűen kezdődött a mérkőzés a Bunduc–Stanciu (Vârtosu, 60.), Păun, Cîrstian, Gajdó, Gazda, Ştefănescu, Ghinea, Gáll (Esztolyka, 77.), Veress Zs. (Hornea, 86.), Tompa (Veress B., 46.) összetételű kézdivásárhelyi csapat számára, ugyanis már a 42. másodpercben vezetéshez jutott. A felső-háromszéki együttes gyakorlatilag az első támadását gólra váltotta, Marius Ştefănescu bal oldali beadását Gáll Attila lőtte a hosszú sarokba (0–1). A házigazdák részéről hamar érkezett a válasz, az 5. percben egy szöglet után kiegyenlítettek, Tudor Zaremba fejelt védhetetlenül a hálóba (1–1). A három pontra pályázó kék-fehér mezesek a folytatásban is támadó szellemben játszottak, Ghinea Hunor és Gáll is közel járt a gólhoz, viszont mindkétszer nagyot védett a hazai kapus. A vendégek mezőnyfölényüket a 41. percben váltották gólra, Nicolae Păun félpályánál szerzett labdát, majd a tizenhatos vonalnál lepasszolt Ştefănescu irányába, aki kicselezte a védőket, és a kapus eszén is túljárt (1–2).

A második játékrészben hosszú, előreívelt labdákkal próbálkozott a moldvai gárda, Gabriel Bunduc kapus két látványos védést is bemutatott. A 63. percben a céhes városi labdarúgók harmadik találatukat is megszerezték, Gáll jobb oldali beadását a jól érkező Veress Zsombor fejelte a hálóba (1–3). A folytatásban Ştefănescu és Ghinea is hatalmas helyzetet hagyott ki, a ráadásban viszont Irinel Pătraşcu révén szépített a hazai csapat, beállítva a végeredményt (2–3). A Kézdivásárhelyi SE idénybeli kilencedik győzelmét ünnepelhette, pénteken pedig a Sănătatea Darabani ellen lép pályára a Sinkovits Stadionban, majd az utolsó fordulóban a Ceahlăul Piatra Neamț otthonába látogat.

További eredmények: Râmnicu Sărat–FC Botoșani II. 1–0, Bucovina Rădăuți–Șomuz Fălticeni 1–0, Ceahlăul Piatra Neamț–Foresta Suceava 1–2, Știința Miroslava–Metalul Buzău 0–0, Galaci Oțelul–Sporting Liești 1–1, Gloria Buzău–Focșani 2–1, a Sănătatea Darabani állt.