Elkeserítő adat, hogy manapság az európai lakosság 30 százalékának nincs egyetlen saját foga sem, ha a 65-74 év közötti korcsoportot vesszük alapul. Bármilyen lelombozó, ez a szám évről évre növekszik, a korcsoport pedig egyre fiatalodik.
Mikor valaki meghallja, hogy foghiány, alapvetően biztosan egy mosoly jut eszébe, ami nem egészen esztétikus a kihullott fog(ak) miatt. Ellenben ez komoly egészségügyi probléma is egyben, nem szabad elbagatellizálni. Szerencsére ezek enyhítésére ma már számos lehetőség áll a rendelkezésünkre, mint amilyen a teleszkópprotézis, amit olyan embereknél lehet alkalmazni, akik még rendelkeznek saját fogakkal.
A teleszkópprotézis egy fix és egy kivehető részből épül fel, amiből a fix rész a saját, meglévő fogak, míg a kivehető az a fogpótlás. A rögzítés módja többféleképpen történhet, de ez az egyik legnépszerűbb. A Completdentnél kifejezetten kedvelik a páciensek ezt a módszert, arról nem is beszélve, hogy rendkívül esztétikus és költséghatékony megoldás. A teleszkópprotézis elkészítéséhez mindenképp szükség van saját, még meglévő fogakra, mert anélkül nem jöhetne létre a rögzítés. Fogak nélkül pedig meglehetősen nehezen tudunk beszélni, mosolyogni, de főleg enni.
Az egész teleszkópprotézis készítése két fázisból áll, mégpedig a rögzítés és pótlás elkészítéséből. Röviden maga a folyamat így néz ki:
Először a maradó fogakat készítik elő a fogorvosok a rendelőben, ahol a csiszolás után felkerülnek a fogakra az úgynevezett primer koronák. Ezek végülis egy finommechanikai kiképzéssel készített kis fémsapkák, amik beragasztásra kerülnek a szájba.
A folyamat következő része a fogpótlás elkészítése, ami igazából egy erre specializálódott fogtechnikai laborban történik. Ennek létrehozásához lenyomatvétel és próba szükséges, ami főleg azért fontos, hogy az illeszkedés tökéletes legyen. Emellett pedig azért is lényeges, hogy a legnagyobb odafigyeléssel és pontossággal hozhassák létre a szekunder teleszkópkoronát, ami a fogpótlás belsejébe kerül.
Nem véletlen, hogy ennyire közkedvelt ez a fogpótlási módszer, hiszen a viselése magabiztosságra ad okot, és annyira esztétikus, hogy senki nem fogja megmondani, hogy nem az igazi fogainkkal élünk, hiszen semmi nem utal rá.
Ez a protézis tökéletes stabilitással rendelkezik, így biztos, hogy nem fog elmozdulni. Ennek köszönhető, hogy akiknek ilyen van, bátran mernek enni, nevetni.
Maximálisan komfortos, így hamar meg lehet szokni a használatát, aztán már olyan, mint az igazi. (X)