KosárlabdaMagyar kudarc a negyeddöntőben

2019. július 5., péntek, Sport

A magyar válogatott 62–59-re kikapott tehnap Nagy-Britanniá­tól a szerb–lett rendezésű női kosárlabda-Európa-bajnokság belgrádi negyeddöntőjében, de ha megnyeri szombati alsóházi meccsét, kijuthat az olimpiai selejtezőtornára.

• Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt
    Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt

Az először Eb-negyeddöntős britek és a 2001 után ismét a nyolc között szereplő magyarok összecsapását utóbbiak kezdték jobban, és 7–0-ra elhúztak. A folytatásban a főként távolról próbálkozó britek akarata érvényesült, akik a nagyszünetre tízpontos előnyre tettek szert (22–32). Fordulás után 14 ponttal megléptek, s őrizték tíz pont körüli előnyüket, az utolsó negyed 38–48-ról indult. A hajrában feltámadt a magyar csapat, az utolsó percben 59–60 állt az eredményjelzőn, de a fordítás nem jött össze.

A magyar válogatott a szombati, olimpiai selejtezőtornáért kiírt alsóházi rájátszásban a francia–belga negyeddöntő vesztesével találkozik (a találkozó lapzárta után ért véget). Ha Magyarország megnyeri a meccset, az első hatban végez az Eb-n, így részt vehet februárban a tokiói olimpia selejtezőtor­náján.