A Ferencváros ma 21 órától játssza a Dinamo Zagreb elleni párharc hazai visszavágóját a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában. A magyar bajnok kedvező helyzetben van, mivel az odavágóban döntetlent játszott a horvát fővárosban. A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.
A továbbjutó csapat a BL-selejtező negyedik fordulójában a norvég Rosenborggal vagy a szlovén NK Mariborral találkozik, és amennyiben ismét sikerrel jár, a csoportkörbe kerül, búcsúja esetén pedig az Európa-liga főtábláján folytathatja nemzetközi szereplését. Az FTC és a Dinamo párharcának vesztese az Európa-liga-selejtező negyedik körébe kerül, és az izraeli Makkabi Tel-Aviv vagy a litván FK Suduva lesz az ellenfele.
A magyar bajnoki címvédő már a zágrábi eredménnyel megdöntötte saját klubrekordját a legrangosabb európai kupasorozatban, hiszen korábban az 1965–66. évi BEK-idényt kezdte úgy, hogy négy mérkőzésen nem talált legyőzőre, a múlt keddi összecsapás pedig már az ötödik ilyen találkozója volt Szerhij Rebrov vezetőedző együttesének.
Az már a párharc első mérkőzése előtt biztossá vált, hogy a ma esti visszavágón telt ház lesz a Groupama Arénában. A játékvezető a francia Ruddy Buquet lesz, aki magyar csapat meccsén eddig egyszer bíráskodott, amikor 2013-ban a Budapest Honvéd 2–0-ra kikapott a szerb Vojvodina otthonában az Európa-liga selejtezőjében.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.