LabdarúgásVereség a grúz válogatottól

2021. június 4., péntek, Sport

A román labdarúgó-válogatott szerda este felkészülési mérkőzésen 2–1 arányban kikapott a grúz nemzeti csapattól az Ilie Oană Stadionban. A világranglistán 91. grúz együttes történelmi győzelmet aratott Románia felett, eddigi hét mérkőzésükön hat vereség és egy döntetlen volt a mérleg.

• Fotó: Federația Română de Fotbal
    Fotó: Federația Română de Fotbal

Az első félórában a mezőnyben zajlott a küzdelemben, majd a 36. percben Ianis Hagi szabadrúgása a keresztlécről pattant vissza, nem sokkal később pedig Denis Alibec közeli lövését a vendégek kapusa bravúrral szögletre tolta. Románia a szünet előtt emberhátrányba került, miután Florin Tănase piros lapot kapott. A második félidőben ellentámadásokra rendezkedett be Mirel Rădoi csapata, vezetést azonban a vendégek szereztek. A 61. percben Georges Mikautadze védhetetlenül lőtt Andrei Vlad hálójába (0–1). Ezt követően Andrei Ivan büntetőrúgást harcolt ki, viszont a tizenegyest Răzvan Marin kapu fölé rúgta. Grúzia a 72. percben kettőre növelte előnyét Giorgi Aburdjania góljának köszönhetően, ám a 78. percben a házigazdák faragtak hátrányukból, miután Ivan megszerezte első gólját a felnőtt válogatottban (1–2). A hajrában hiába játszott jobban Románia, újabb gólt nem tudott szerezni.