Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben, a Román Nemzeti Bank által pénteken közzétett árfolyam szerint egy euró 4,9281 lejjel, azaz 0,13 banival (0,03 százalék) volt több, mint csütörtökön.
Az amerikai dollárhoz képest viszont erősödött a lej, pénteken az amerikai valuta 4,1596 lejt ért, 0,44 banival (0,11 százalék) kevesebbet a csütörtökön jegyzett 4,1640 lejnél. A svájci frankkal szemben gyengült a lej, pénteken egy svájci frank 4,5468 lejt ért, míg a csütörtöki árfolyam 4,5392 lej volt (0,76 bani, +0,17 százalék). Egy gramm arany 1,1 lejjel, azaz 0,45 százalékkal kerül kevesebbe, a csütörtöki 242,4736 lejről pénteken 241,3706 lejre csökkent az ára.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.