Megelőzni a botránykeltést a lelátókon

2022. december 2., péntek, Közélet

A Román Hivatásos Labdarúgó Liga megfigyelője hozhatott volna olyan döntéseket, melyek a novemberi Sepsi OSK–FC Petrolul Ploieşti labdarúgó-mérkőzésen fékezhették volna a vendégcsapat szurkolóinak magatartását. Erre a következtetésre jutott Ráduly István prefektus, aki a találkozón elhangzott idegengyűlölő megnyilvánulások nyomán látogatást tett a Sepsi OSK Arénában és egyeztetett az esetről a brassói csendőrség rohamegységének vezetőjével is.

  • Kertész Dávid, a Sepsi OSK alelnöke (középen) tájékoztatja Ráduly István prefektust (balról). Fotó: Facebook / Kovászna Megye Kormánybiztosi Hivatala
    Kertész Dávid, a Sepsi OSK alelnöke (középen) tájékoztatja Ráduly István prefektust (balról). Fotó: Facebook / Kovászna Megye Kormánybiztosi Hivatala

Ráduly István keddi sajtótájékoztatóján ismertette: miután mindkét felet meghallgatta, hivatalos átiratban kérte a labdarúgóligától, hogy juttassák el hozzá a Sepsi OSK–FC Petrolul Ploieşti meccs végén összeállított hivatalos jegyzőkönyvet. Álláspontja szerint a mérkőzés megfigyelője által készített dokumentum korrekt módon rögzíti a történteket: az OSK szurkolói táborát sportszerűnek minősítette, míg a vendégcsapat kísérői kapcsán pontszerűen rögzíti, mikor, hányszor, milyen sértő kifejezéseket használtak, pontosan milyen magyarellenes rigmusokat skandáltak a mérkőzés alatt. Az egytől ötig terjedő skálán a megfigyelő a hazaiakat ötösre, míg a vendégeket egyesre minősítette – mutatott rá a prefektus.

A következő lépésként újabb átiratot küld a labdarúgóligához, amelyben azokra az intézkedésekre kérdez rá, amelyeket a testület az eset kapcsán szándékszik meghozni annak érdekében, hogy azok ne fordulhassanak elő a továbbiakban. Amennyiben ezek megfelelőek lesznek, reméljük, nem ismétlődnek meg a hasonló megnyilvánulások, ellenkező esetben ismét elfogadhatatlan helyzeteknek leszünk szemtanúi – vélekedett Ráduly István.

Amint arról beszámolt, amennyiben egy mérkőzést a csendőrség, illetve az érintett klub biztonsági szolgálata magas kockázatúnak minősít, a törvény értelmében erről tájékoztatniuk kell a kormánybiztost, akinek kötelessége jelen lenni a mérkőzés idején a stadionban. Csak ebben az esetben léphet fel hivatalos minőségében, nyomatékosította. Erre az ő szolgálati ideje alatt eddig nem került sor – tette hozzá. Ugyanakkor jelezte, a csendőrség csak akkor léphet közbe egy meccs alatt, ha a lelátókon a helyzet tettlegességig fajul, vagy amennyiben a biztonsági cég vezetője, illetve a hivatalos megfigyelő, a játékvezető ezt kifejezetten kéri.

„A jövőben is figyelemmel kísérem a mérkőzéseket, azt szeretném elérni, hogy a futball kizárólag a pályán zajló sportszerű küzdelemről szóljon, ne a lelátókon magukat szurkolóknak nevező egyének produkciójáról, akiknek csak a botránykeltés a céljuk” – fogalmazott Ráduly István.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az Ilie Bolojan által bejelentett megszorításokról?








eredmények
szavazatok száma 1200
szavazógép
2022-12-02: Közélet - Hecser László:

Bővítené járatait a Transloc (Erdővidék)

Négyszázezer lejt csoportosított át Barót helyi tanácsa, hogy a tulajdonában levő tömegszállítási vállalat, a Transloc Rt. újabb autóbuszokat tudjon vásárolni – ahogy Benedek-Huszár János polgármester fogalmazott –: „Erdővidék népének”.
2022-12-02: Életutak - Csinta Samu:

Párhuzamos valóságok Háromszéken (Beszélgetés Petre Străchinaru egykori kultúrvezetővel)

Közel hatvan éve érkezett Háromszékre, és a megye kulturális életének fontos személyiségévé vált. Petre Străchinaruval – legismertebb „identitása” a Szakszervezetek Művelődési Házának igazgatója – az elmúlt több mint fél évszázad néhány fontos eseményéről, párhuzamos világokról és a nemzeti ünnep ellentétes fogadtatásáról is beszélgettünk.