Egyhangúlag Páll Endre polgármestert választotta vissza az RMDSZ Kézdiszentkereszti Községi Szervezete élére a május 25-i tisztújító közgyűlésen jelen lévő huszonegy küldött. Az elöljáró munkáját a következő négy évben az újonnan megszavazott választmány segíti majd. Bélafalván Bögözi Lászlót bízták meg a szervezet vezetésével – adta hírül az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének sajtóirodája.
„Az RMDSZ politikai értékközösség, megvan az eszköztára, amelyet a magyar emberek érdekében a legjobban tud hasznosítani. Az elmúlt évek kormányzati munkájának köszönhetően jelentős infrastrukturális fejlesztések és beruházások valósultak meg Háromszéken, emellett a közösségépítő munkának is felbecsülhetetlen szerep jutott. Elengedhetetlen az, hogy a települések lakóival személyesen találkozzunk, meghallgassuk és megvitassuk a problémáikat, illetve közvetítsük az üzenetüket” – hangsúlyozta felszólalásában Bodor László, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének ügyvezető elnöke.
„Fontos a választásokon való részvétel, hiszen önök nélkül nem tudnánk képviseltetni közösségük érdekeit a parlamentben, sem az európaiban, sem Bukarestben. Fontos, hogy az RMDSZ folytassa a munkáját, mi mindent megteszünk annak érdekében, hogy fejlesszük településeinket, és hogy a jövőt együtt, közösségünkkel építsük” – fogalmazott a közgyűlésen részt vevő Fejér László Ödön szenátor, a szövetség kézdiszéki szervezetének elnöke.
Páll Endre, Kézdiszentkereszt község polgármestere az elmúlt időszak munkálatairól és a jövőbeli tervekről számolt be, majd megköszönte az eddigi munkát mind a helyi közösségnek, mind az RMDSZ Kézdiszentkereszti Szervezetének. A polgármester díszoklevelet adott át Pál-Varga Ilonának és Albert Bélának, akik hosszú ideje oszlopos tagokként vesznek részt a kézdiszentkereszti, illetve bélafalvi szervezet és a közösség életében.
Ugyanaznap Bélafalván is tisztújító közgyűlést tartottak, ahol Bögözi Lászlót választották vissza a helyi szervezet élére. Elfogadták a helyi szervezet alapszabályzatát, az elnök mellé megszavazott választmány tagjainak feladata, hogy a következő négy évben a magyar közösségért folytassák tevékenységüket. (bartos–iochom)