A pótérettségin megóvott száznyolcvanhárom dolgozat újrajavítása után kilencvenhárom esetben jegyet emeltek, hetvennyolc dolgozatra kisebb jegyet adtak a korábbinál, tizenegy érettségizőnek a fellebbezés eredményeként sikerült a vizsgája. A végső eredmény: a 349 vizsgázóból hatvannyolcan (19,48 százalék) tették le az érettségit az augusztusi vizsgaidőszakban.
Legtöbben, 43-an a sepsiszentgyörgyi Puskás Tivadar Szakközépiskolából jelentkeztek, de csupán hárman érték el a hatos átlagot. Egyformán 33-an vizsgáztak a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceumból és a kézdivásárhelyi Apor Péter Szakközépiskolából, előbbiből négyen, utóbbiból hárman érettségiztek sikeresen. Leggyengébben a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola huszonnyolc jelentkezője vizsgázott, egyikük sem érte el az átmenő küszöböt.
A pótérettségin közel azonos az idei és a korábbi végzősök eredménye, 19,70 százalék, illetve 18,75 százalék, valamint a nappali és az esti tagozatosok teljesítménye, 19,20 százalék, illetve 20 százalék. A nyári vizsgaidőszakhoz hasonlóan a pótérettségin is román nyelv és irodalomból a legalacsonyabb (24,23 százalék) az átmenési arány, ebből a tárgyból vizsgáztak a legtöbben, 293-an. Magyar nyelv és irodalomból 71-en vettek részt a pótérettségin, a szaknak megfelelő kötelező, illetve a szabadon választott tantárgyból 131-en, illetve 170-en vizsgáztak.
Érdemes áttekinteni az idei végzősök eredményeit a tanév eleji létszámhoz viszonyítva: 1248 nappali és esti tagozatos diákból közel 200-an nem vettek részt az érettségin egyik vizsgaidőszakban sem, több mint 200-an sikertelenül próbálkoztak, és 800-an szerezték meg az érettségi oklevelet.