Cozma-gyilkosságVédelmi pénzt akartak Sztojkáék?

2009. február 12., csütörtök, Világfigyelő

Védelmi pénzt akart kicsikarni attól a veszprémi szórakozóhelytől Sztojka Iván bandája, ahol a veszprémi kézilabdásokra támadtak ― nyilatkozta a bandához tartozó egyik férfi szerdán a Napló megyei napilapnak. A neve elhallgatását kérő férfi szerint a rendőrség évek óta tud a bandáról, mégsem tett semmit.

A napilap internetes kiadásában azt írta, hogy szerkesztőségüket megkereste egy férfi, aki azt állítja, hogy a kilencvenes évektől kezdve egészen tavalyig kapcsolatban állt Sztojkáék bandájával. A kemény maghoz soha nem tartozott, tartozhatott, de részt vett velük kisebb-nagyobb bűncselekményekben. A többszörösen büntetett, saját bevallása szerint a rendőrségnek besúgóként dolgozó férfi azt mondta, azért szólal meg, mert felháborítja, ahogy a rendőrség a Cozma-gyilkosságot kezeli. A férfi állítja, a 20―30 fős csoport azért ment Veszprémbe, hogy védelmi pénzt kérjen a Patrióta lokáltól. Szerinte a rendőrség évek óta pontosan tudja, Sztojkáék bandája miből él, mégsem lépett fel velük szemben, sőt, a Cozma-gyilkosság kapcsán sem beszél arról, hogy bandaháború van a háttérben. A névtelen nyilatkozó szerint a banda terjeszkedni akart, ,,azért jöttek, hogy terrorizálják a helyiséget. A módszer felismerhető. Balhét kreálnak ― itt például nem akartak fizetni ―, széttörnek ezt-azt, némi verekedés, másnap meg felajánlják a védelmet". ,,Nem lehet védekezni ellenük, ha valakire rászállnak, akkor annak vége. Vagy fizet, vagy mondjuk véletlenül leég az üzlete" ― tette hozzá. Szerinte a banda tagjai pénzbehajtással, szórakozóhelyek védelmével, prostituáltak futtatásával, nagy értékű lopott autók romániai eladásával, rablásokkal tartják fenn magukat. Siófok, Érd, Székesfehérvár, Enying: ezek voltak a legfőbb helyeik, de az sem véletlen, hogy most Olaszország felé menekültek Raffaellék, ott örömlányokat futtatnak. A lap hangsúlyozta, hogy nem áll módjukban ellenőrizni a férfi állításait. Nyilatkozatát azért közölték, mert talán ez is egy adalék lehet a tragikus veszprémi gyilkosság körülményeinek tisztázásához.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön kire szavaz az elnökválasztás második fordulójában?









eredmények
szavazatok száma 939
szavazógép
2009-02-12: Világfigyelő - x:

Cigánybűnözés nincs, de cigány bűnözők vannak

Orbán Viktor szerint cigánybűnözés nincs, de cigány bűnözők vannak. A Fidesz elnöke a köztársasági elnökkel folytatott szerdai megbeszélése után azt mondta: súlyosbítja a bajt, ha nem mondják ki, hogy a cigány származású bűnelkövetők aránya napról napra növekszik.
2009-02-12: Világfigyelő - x:

Vesszenek az igazmondók és lapjaik (Határhelyzetek) - Sylvester Lajos

A magyar kormányfő, Gyurcsány Ferenc a cigányok által elkövetett veszprémi galád gyilkosság után első dührohamában parancsot adott, rettenetest, amelynek értelmében állami intézmények nem fizethetnek elő a Magyar Hírlapra, és állami vállalatok nem hirdethetnek ebben a napilapban.