Sepsiszentgyörgyön a Szemerja negyedi Golgota komplexumban tartja általános állásbörzéjét péntek délelőtt a megyei munkaerő-foglalkoztatási ügynökség. A 10 órától kezdődő rendezvényre munkanélkülieket és új állás iránt érdeklődőket egyaránt várnak, de meghívták a háromszéki végzős diákokat is.
A szakhivatal tájékoztatása szerint az előző hetekben több mint 400 munkaadót kerestek meg, a visszajelzések alapján a pénteki börzén 18 cég és vállalkozás kínál majd mintegy 100, betöltésre váró állást mezőgazdaságban, építkezésben, fafeldolgozásban, vendéglátásban. A foglalkoztatók egyebek közt bárost, pincért, főszakácsot és szakácsot, villanyszerelőt, mezőgazdasági dolgozót, kertészt, víz-gáz szerelőt, lakatost, darukezelőt, menedzserasszisztenst és marketingmenedzsert, adatbevitellel foglalkozó munkatársat, szállodai recepcióst, hegesztőt és asztalost, eladót, festőt és kőművest keresnek, de kínálnak állást szakképzetlen munkásoknak is.
Április végén Háromszéken 3853 munkanélküli szerepelt a hivatalos jegyzékben, eszerint megyénk munkanélküliségi mutatója 4,86 százalékra mérséklődött. Az ügynökség közvetítésével az előző hónapban 150 állástalannak sikerült elhelyezkednie. A legfrissebb összesítés szerint Sepsiszentgyörgy térségében 1374, Erdővidéken 1191, Kézdiszéken 526, Orbaiszéken pedig további 526 állástalant jegyeztek hivatalosan. Munkanélküli-segélyre mindössze 615 személy jogosult – derült ki a szakhivatal tájékoztatójából.