Másodszor szervezte meg az Erdélyi Református Cigánymisszió az Aranyhíd Vers- és Prózamondó Versenyt Sepsiszentgyörgyön. A kedden tartott vetélkedő célja, hogy a gyermekek a tanítóik segítségével megismerjék és megismertessék a cigány irodalmat, hozzájáruljanak a magyar kultúra sokszínűségének megőrzéséhez és népszerűsítéséhez.
A Makkai Péter református lelkész által alapított sepsiszentgyörgyi Írisz Ház – amelynek a helyi Diakónia Keresztyén Alapítvány intézményeként egyik küldetése a fogyatékkal élő fiatalok foglalkoztatás általi fejlesztése, szinten tartása – idővel minden olyan helyi eseménynek színterévé vált, ahol a társadalom peremére szorultak, esélytelenek megmutathatják igazi értéküket. Ilyen alkalom az Aranyhíd Vers- és Prózamondó Verseny, amelyet tavaly szerveztek meg először.
Múlt kedden harminchét sepsiszentgyörgyi, kézdivásárhelyi, sepsikőröspataki, maksai, kisborosnyói gyermek mutatta be produkcióját az Írisz Házban. A szünetben falatoztak és ismerkedtek a gyermekek. Bár a szervezők szerint mindannyian természetes beleéléssel adták elő a produkcióikat, mégis rangsorolniuk kellett. Első díjas a kisborosnyói Ruzsa Erika, aki saját írását mutatta be, második a sepsikőröspataki Dima Gábor, harmadik a maksai Kalányos Gábriel. Dicséretet kapott a maksai Goga Márk és Kovács Nóra Sepsiszentgyörgyről.
A vetélkedő ünnepi műsorában közreműködtek: Petrasovits Eszter zenetanár, a Diakónia önkéntese hangszeres tanítványai, Ruzsa Vivien, a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum kisborosnyói végzős hegedű szakos diákja és őrkői táncosok. A vetélkedő záróakkordjaként Marosán Csaba töltött zenés interaktív perceket a jelen lévő gyermekkel. A kolozsvári színművész két sepsikőröspataki résztvevőnek – Ilyés László, és Hamar Zsanett – különdíjat ajánlott fel: ők egy felnőtt kíséretében a kolozsvári Tom Sawyer-előadásra kaptak ingyenes belépőt.
A közös ebéd, a különböző környezetben és lehetőségek között élő gyermekek találkozása, képességeik megmutatása, a szereplés, a taps, a szülők jelenléte együtt adta az Aranyhíd vetélkedő lényegét – fogalmazott lapunk számára Makkai Péter.