Vakációs bibliahét

2025. július 11., péntek, Közélet

„Maga az Úr megy előtted, Ő lesz veled. Nem marad el tőled, és nem is hagy el téged. Ne félj hát és ne rettegj!” (5Mózes, 31,8) – az ötletes díszítés mellett ez a bibliai ige ékesíti a szotyori kultúrház színpadát, ahol a nyár kiemelkedő eseménye, a vakációs bibliahét zajlik a napokban. A gyermekek hitbeli nevelését célzó közösségépítő foglalkozásnak immár többéves hagyománya van a megyeszékhelyhez tartozó településen, az összeszokott szervezői csapat – lelkész, kántor, bábszínész és pedagógusok – naponta 50–60 gyermeket fogadnak, sokoldalú, hangulatos foglalkozásokat kínálva számukra.

  • A szerző felvétele
    A szerző felvétele

Szotyorban számon tartják, nagyon várják és szeretik is a gyermekek a vakációs bibliahetet – derül ki Sánta Imre református lelkész beszámolójából, aki szerint többen már év közben érdeklődnek iránta, a tábor időpontjához igazodva tervezik a családok a nyaralást. Lapunknak elmondta, idén a Vízjelek címet viseli a Keresztény Oktatásért és Erkölcsi Nevelésért (KOEN) Alapítvány által kidolgozott szünidős foglalkozássorozat, mely vizes történeteken keresztül hozza közelebb Istent a gyermekekhez. A naponta bemutatott bibliai történetek mindegyikében felbukkan víz, így például Mózes történetében, amikor a Nílus vizéből kimentették, amikor kettéválasztotta a Vörös-tengert, vagy amikor vizet fakasztott a sziklából – magyarázta –, s ezekhez kapcsolódnak a történetek feldolgozását segítő játékok, kézműves-foglalkozások.

Az idei tábor különleges színfoltját a témába vágó érdekes fizikai kísérletek adják, melyeket Nagy-Lázár József bábszínész mutat be, aki évek óta a szotyori táborok lelkes közreműködője. Elmondta, fizikai törvényeket elevenítenek fel és gyakorlati kísérleteket végeznek, a víz tulajdonságait: a felületi feszültséget, a kiszorító erőt, a halmazállapotait járják körül. „Úgy lett kitalálva az idei program, hogy nem zárja ki az Istent, az ő teremtéserejét és a fizikai törvényeket, sőt, megerősíti. Azt sugallja, egyik a másik nélkül nem működik, és van valahol egy igazi teremtőerő, amely ezeket a törvényeket megalkotta. Mert ha nincsenek ezek a törvények, a világ káoszba süllyed. Ezért vannak a természeti törvények, és a végén ott van valahol a Teremtő. Ez a szép ebben a programban” – vázolta érdeklődésünkre. Azt tapasztalja, a gyermekeket nagyon érdekli mindez, van köztük, aki már tanult fizikát, megérti a kísérletek lényegét, de a kisebbeknek is segítenek ebben.

A szotyori bibliahét nem valósulhatna meg a szervezők kitartó, lelkes munkája és a támogatók nélkül. A szülők hozzájárulása mellett idén is felkarolta ügyüket Szentkirályi Zsolt, az amerikai tengerészgyalogság nyugalmazott ezredese, így a napi foglalkozások végén sikerül meleg ebéddel is megkínálni a gyermekeket. Nem véletlen hát, hogy Sánta Imre lelkész úgy érzi, „áldás van ezen a munkán”.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 735
szavazógép
2025-07-11: Jegyzet - Kuti János:

Betartható ígéretek (Kármentő)

Ez már igen! Olyan miniszterelnökünk van, aki megmondta, hogy amit most legutóbb ígért, az meg fog valósulni, ellenkező esetben ő nem lesz kormányfő. A választások előtti ígérteket sajnos nem lehet betartani, de a mostani szigorításokra tetteket bezzeg igen.
2025-07-11: Közélet - Fekete Réka:

Javítottak, de nagy a lemorzsolódás

Arról nincs tudomásunk, hogy hány nyolcadikot végzett háromszéki diák fellebbezte meg a záróvizsga ideiglenes eredményeit, illetve hányan javítottak a jegyükön, az ellenben biztos, hogy héttel több a sikeres vizsgázó, miután a dolgozatuk újrajavítását követően románból elérték az ötöst. A végleges eredmény: az 1586 diákból 1224 (77,18 százalék) vizsgaáltalánosa egyenlő, illetve nagyobb az átmenő ötösnél.