Surányi György tegnap reggel kijelentette: már nem tekinthető kormányfőjelöltnek. Az SZDSZ sajnálattal vette tudomásul, hogy Surányi György nem vállalta a jelöltséget ― mondta az SZDSZ ügyvivői testületének tegnapi ülése után Fodor Gábor. A pártelnök hozzátette, véleményük szerint a volt jegybankelnök döntésében szerepet játszottak mindazok, akik lehetetlenné tették számára a feladat elvállalását.
Fidesz: szánalmas színjáték zajlik
A Fidesz szánalmas színjátéknak, valamint felelőtlennek és tisztességtelennek tartja, amit az MSZP és az SZDSZ csinál ― jelentette ki Szijjártó Péter, az ellenzéki párt szóvivője tegnap. Szerinte ennek az az oka, hogy az MSZP és Gyurcsány Ferenc is görcsösen ragaszkodik a hatalomhoz, az SZDSZ pedig felelőtlenül asszisztál mindehhez.
EP-választások Magyarországon
Június 7-ére írta ki a magyarországi európai parlamenti választásokat Sólyom László köztársasági elnök. A jogszabály szerint az államfőnek a választást megelőző 72. napig ― március 27-éig ― kellett kiírnia annak időpontját.
Bugár szavazásra buzdítja a magyarokat
Bugár Béla szerint a szlovákiai elnökválasztás második fordulójában a magyaroknak minél nagyobb számban kell az urnákhoz járulniuk, mert passzivitásuk Ivan Gasparovic jelenlegi elnöknek kedvez, aki nyíltan magyarellenes. Bugár felhívta a figyelmet arra, hogy a Gasparovicot támogató két koalíciós párt ― az Irány-Szociáldemokrácia (Smer) és a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) ― ismét elővette a ,,magyar kártyát", és a magyar veszéllyel ijesztgeti a szlovák választókat ,,Márpedig azt gondolom, hogy nekünk olyan államfőre van szükségünk, aki nem elválaszt, hanem összeköt, és aki képes együttműködni mindenkivel, s minden polgár köztársasági elnöke akar lenni. Ez a jelölt Iveta Radicová" ― fejtette ki a szlovákiai magyar politikus.
Lemondott a cseh kormány
Benyújtotta kormánya lemondását tegnap Mirek Topolánek cseh miniszterelnök. Václav Klaus államfő elfogadta a kormány lemondását, s az új kabinet megalakulásáig megbízta az ügyvivői feladatok ellátásával.
Berlusconi sápadtabb, mint Obama
Ismét Barack Obama amerikai elnök bőrszínén élcelődött Silvio Berlusconi. Az olasz kormányfő tegnap újságíróknak arra a kérdésére, hogy miért van nagyobb hatása Obama válságkezeléssel kapcsolatos kijelentéseinek, mint az ő szavainak, holott szinte ugyanazok az elképzeléseik, így válaszolt: ,,Sápadtabb vagyok, mint ő, mert már régóta nem napoztam. Ő szebb, fiatalabb és magasabb." (Az olasz pallido szó halványt is jelent, átvitt értelemben is.) Az alacsony termetű médiacézár-politikus imázsának amúgy fontos része a napbarnított megjelenés. Berlusconi már tavaly novemberben is megütközést váltott ki otthon és a nemzetközi médiában egyaránt, amikor néhány nappal az amerikai elnökválasztás után moszkvai látogatása során Obamát, az Egyesült Államok első afroamerikai elnökét így jellemezte: ,,szép, fiatal és jól lebarnult". Az olasz kormányfő később kijelentését szeretetteljes tréfálkozásnak nevezte.